• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2291-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

شناسایی 30 فرصت سرمایه گذاری در استان مرکزی

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: بیش از 30 فرصت سرمایه گذاری در استان شناسایی شده که خوشبختانه هر 30 فرصت مورد تایید سازمان سرمایه گذاری قرار گرفته و این فرصت ها قابلیت ارائه در جلسات و کنفرانس های بین الملی دارند و تلاش می کنیم این فرصت ها به روز شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسن میرزاخانی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با حضور سرمایه گذاران متقاضی احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی و خورشیدی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این سرمایه گذاران تا 750 مگاوات خواستار ایجاد نیروگاه در استان هستند، اظهار کرد: استان مرکزی ظرفیت گسترش هر دو نوع نیروگاه را دارد .

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر 50 طرح سرمایه گذاری خارجی دارای مجوز فیپا در استان داریم و حجم سرمایه گذاری این طرح‌ها بیش از یک میلیارد و 650 میلیون دلار است. همچنین بیش از 42 نیروگاه تجدیدپذیر در حال انجام فرایند اداری هستند که اغلب آنها فرایند را طی کرده اند که باید آماده باشیم تا این متقاضیان روند اجرای طرح خود را استارت بزنند.

وی با بیان اینکه سه نیروگاه خورشیدی برای احداث در دلیجان، محلات و خمین مجوز فیپا گرفته اند و باید اقدامات اجرایی را استارت بزنند، در خصوص ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری گفت: طبق قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی وظیفه سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی ایران است و مرکز خدمات سرمایه گذاری قانونا وظیفه ای در این خصوص ندارد ولی بر حسب ضرورت و نیاز استان این مهم را پیگیری می کنیم.

وی افزود: ایجاد این پنجره نیاز استان است و دستگاه های اجرایی که عضو مرکز هستند وظیفه خدمات رسانی به سرمایه گذاران را بر عهده دارند باید بانک های اطلاعاتی خود را تهیه کنند تا به محض تشکیل پنجره واحد از بانک اطلاعاتی آنها نیز استفاده کنیم و با هم لینک شوند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در سال گذشته شناسایی فرصت های سرمایه گذاری را آغاز کردیم و در حال حاضر دو کتاب فارسی و انگلیسی در این حوزه چاپ شده و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. بیش از 30 فرصت سرمایه گذاری نیز شناسایی شده که خوشبختانه هر 30 فرصت مورد تایید سازمان سرمایه گذاری قرار گرفته و اینها قابلیت ارائه در جلسات و کنفرانس های بین الملی دارند و تلاش می کنیم این فرصت ها به روز شود.

وی با بیان اینکه اگر دستگاه ها فرصت های جدیدتری احصا کنند، در تجدید چاپ این کتاب لحاظ خواهد شد، گفت: بیشتر سرمایه گذاری ها مربوط به کشورهای اروپا و آسیایی است و چند مورد هم از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هم در استان سرمایه گذار داریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: