• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9584-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

رییس شورای شهر اراک:

توضيحات شهردار درخصوص تعامل با شورا قانع كننده نبود

رييس شوراي شهر اراك گفت: توضيحات شهردار درخصوص تعامل با شورا قانع كننده نبود.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دكتر كاوه فلك افلاكي در صحن رسمي شوراي شهر اراك با اشاره به انتخاب سرپرست معاونت مالي و اقتصادي شهرداري اراك عنوان كرد: شوراي شهر بارها درخواست داشته است كه قبل از سايت ها و فضاي مجازي در جريان تصميمات و انتصابات شهردار اراك قرار گيرد.

وي با اشاره به اينكه شهردار اراك روز قبل از معارفه سرپرست معاونت مالي و اقتصادي شهرداري اراك در شورا حاضر بود و انتظار ميرفت كه شورا را در جريان موضوع قرار دهد، خطاب به شهردار اراك گفت: آيا واقعا در اراك شخصي مناسب جهت انتصاب به سمت معاون مالي و اقتصادي شهرداري اراك وجود نداشت كه دست به انتخاب از شهر بوشهر زده اید؟

رييس شوراي شهر اراك تصريح كرد: توضيحات شهردار اراك در خصوص افزايش تعامل و مشورت با اعضاي شوراي شهر تاكنون قانع كننده نبوده است و متاسفانه تنش هاي موجود در شورا نيز معلول اين عدم تعامل است درصورتي كه اگر مشورت بيشتري وجود داشته باشد شاهد چالش هاي كمتري هستيم.

فلك افلاكي با اشاره به پرداخت حقوق و معوقات پرسنل شهرداري بيان كرد: خوشبختانه حقوق پرسنل روز گذشته با وجود گذشت زمان بسيار پرداخت شد، اما اين عدم پرداخت ها تمام تلاش هاي مجموعه شهرداري را تحت الشعاع قرار مي دهد.

رئيس شوراي شهر اراك در پاسخ به سوال مرادي يكي از اعضاي شوراي شهر درخصوص استعفای او تصريح كرد: برخي ادارات شورا را جدي نميگيرند و گاهي ادامه كار با دشواري صورت ميگيرد كه بر اساس اين منظور اگر قرار بر اين است كه حضوري بي اثر داشته باشم استعفا ميدهم تا شايد این استعفا  اثرگذار باشد، البته تا پايان دوره در خدمت خواهم بود.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه پيمان رشيدي با بيان اينكه هدف شوراي شهر و شهرداري شكل گيري تعامل بين طرفين بوده است كه تاكنون اين امر اجرايي نشده است، گفت: اگر شهردار اراك بيان مي كند كه در جلسه قبل به دليل كمبود زمان امكان طرح موضوعات مدنظر همچون انتخاب سرپرست معاونت مالي اقتصادي شهرداري ميسر نشد به اين دليل است كه وي يك ساعت دير تر در جلسه حاضر شد.

وي بيان كرد: لازم است برنامه اي ارائه شود كه هر ماه در يك زمان مشخص و روز معين حقوق پرسنل برداخت شود چراكه در غير اين صورت تلاش هاي شهرداري به واسطه عدم پرداخت حقوق تحت الشعاع قرار ميگيرد.

رشيدي در ادامه در واكنش به صحبت هاي ايرج رضايي ديگر عضو شورا مبني براينكه چوب لاي چرخ شهرداري گذاشته نشود و اگر يك نفر درست كار ميكند اجازه دهيد كار خوب بيش رود، تصريح كرد: من به عنوان عضو شوراي شهر وظيفه نظارت دارم و در هرزماني كه لازم باشد و يا ابهامي وجود داشته باشد بايد سوال بپرسم و شهردار نيز موظف به پاسخگويي شفاف است و بيان لفظ چوب لاي چرخ شهرداري گذاشتن دور از انصاف و ادب است و كسي حق ندارد نحوه پرسش سوال را تعيين كند.

در اين جلسه محمد حسين فدايي دیگر عضو شورا با تاكيد براينكه شهرداري در شرایطی توسط شوراي پنجم تحويل گرفته شد كه واژه سيستم براي آن نامانوس بود، افزود: نبايد عملكرد شهرداري در بحث پرداخت حقوق پرسنل و تعامل با شوراي شهر در هم گره بخورد.

در ادامه حامد آجولو نیز بيان كرد: به نظر ميرسد كه نبايد در بحث انتخاب و انتصابات شهرداري دخالت داشت و شوراي شهر تنها در مواردي امكان ورود دارد كه خللي در انجام مسئوليت ها و وظايف رخ داده باشد.

به گزارش ايسنا، عليرضا مرادي نیز با تاكيد بر اينكه نبايد مطالب مصادره به مطلوب شوند، گفت: اگر موضوعي از سوي اعضاي شوراي شهر مطرح مي شود تنها از روي دلسوزي است.

وي عنوان كرد: ما ميدانيم كه از نظر مالي شهرداري فلجي تحويل شوراي پنجم شد، شهرداري داراي املاك است اما تبديل شدن اين املاك به نقدينگي بحثي جداست و طرح سوال و ارائه راهكار از روي دغدغه مندي است.

سعيد نادري نيز در ادامه جلسه اظهار كرد: براي حاشيه وارد شوراي شهر نشده ايم . شورا انتظار دارد كه مباحث مالي شهرداري شفاف باشد و هر ١٥ روز يكبارگزارش مالي ماه قبل به شورا ارائه شود تا ميزان درآمدها، بدهي و هزينه ها مشخص شود.

وي اضافه كرد: امروز به واسطه نبوددن اطلاعات شفاف از روي ابهامات صحبت مي شود، درخواست اوليه شورا از سرپرست شهرداري ارائه گزارش ميزان بدهي ها، هزينه و درآمدهاي شهرداري بود كه انجام نگرفت و با حضور شهردار نيز اين درخواست مجدد مطرح شد ولی تا امروز اين گزارش به شورا ارائه نشده است و لازم است كه وضعيت موجود شهرداري اراك شفاف بيان شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: