• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9684-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

شهردار:

تكميل ٤ تقاطع غيرهمسطح اراك ١٢٦ ميليارد تومان اعتبار نياز دارد

شهردار اراك گفت:تكميل ٤ تقاطع غير هم سطح اراك ١٢٦ ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داوود تاجران در صحن رسمي شوراي شهر اراك در خصوص انتخاب سرپرست معاونت مالي اقتصادي شهرداري اراك بيان كرد: فضل الله توسلي داراي سابقه كاري در شهرداري بوشهر بوده است و اميد است كه خواسته هاي اعضاي شوراي شهر با شجاعت و فارغ از افراط و تفريط موجود در سيستم موجود شهرداري تحقق يابد.

وي با ابراز اميدواري در این خصوص که اين انتخاب نقطه عطفي در مجموعه شهرداري اراك باشد، گفت: با عنايت به عملكرد چند روزه توسلي، بيشتر نسبت به انتخاب خود ايمان مي آورم و اقداماتي همراه با تجربه و تدبير را شاهد هستيم.

تاجران در باسخ به سوال رييس شوراي شهر مبني بر اينكه آيا فرد مناسب براي اين پست در شهر اراك وجود نداشت گفت: موضوع انتخاب توسلي را در جلسه غيرعلني توضيح خواهم داد.

وي تصريح كرد: در دوره شوراي شهر پنجم تمام بدهي هاي پرسنلي شهرداري اراك صفر شده است و كساني كه امروز معوقات را مكررا به شوراي شهر منتقل مي كنند كار درستي انجام نمي دهند و در كنار پرداخت حقوق، كليه پروژه ها با قدرت بيش مي رود.

شهردار اراك در پاسخ به اين سوال كه اعتبار مورد نياز پروژه ها تاكنون چگونه تامين شده است گفت: براي تكميل چهار تقاطع غيرهمسطح اراك ١٢٦ ميليارد تومان نياز است كه البته براي احداث آن تنها پول و وجه نقد پرداخت نمي شود بلكه تهاتر نيز انجام مي شود و جاي نگراني خاصي در اين راستا وجود ندارد.

وي در خصوص ارائه گزارش ميزان بدهي هاي شهرداري اراك بيان كرد: شخصا تاكنون تمام تلاش خود را مصروف به انجام دستورات شوراي شهر كرده ام و لحظه اي كوتاهي در اين راستا صورت نگرفته است و حتي براي اجراي دستورات نيز تهديد به اخراج كرده ام. بايد توجه كرد كه اگر مايل به خدمت و كار با شورا نبودم به صراحت بيان مي كردم در حالي كه از كليه مصوبات و دستورات تمكين داشته ام.

تاجران با تاكيد بر اينكه شهرداري اراك تا خرخره در بدهي است و هزار و ٧٠٠ فقره چك در دست مردم دارد، گفت: تمام تلاش خود را براي پرداخت بدهي ها داشته ايم، اما در مرام ما نيست كه دائما گله و شكايت داشته باشيم و نميخواهم كه وقت شورا صرف اين گزارشات شود چراكه شهردار انتخاب شده است تا به مشكلات رسيدگي كند.

وي تصريح كرد: به شخصه فردي بدقول نيستم و تلاش دارم تا در جلسات با تاخير حاضر نشوم، اما در هر لحظه درگير مباحث مراجعان هستند و اين امر باعث مي شود كه با تاخير در جلسات حاضر شوم.

شهردار اراك در خصوص وضعيت سرمايه گذاران پروژه ٥٥ متري اظهار كرد: تاكنون ٨١ فرم براي سرمايه گذاران پروژه ارائه شده است كه ٤٥ فرم تا مرحله امضاي نهايي رسيده است و ١٥ فرم نيز جهت اخذ امضاي نهايي رييس شوراي شهر اراك ارسال شده است و جمعا ٦٠ فرم تكميل شده است كه اين ميزان استقبال نيز شگفت انگيز بود.

وي افزود: پنج سرمايه گذار خواستار سرعت و شتاب در شروع كار هستند و هزار و ٥٠٠ ميليارد تومان توسط سرمايه گذاران خرد اعلام آمادگي شده است، ٦ سرمايه گذار نيز توان سرمايه گذاري نامحدود دارند و شركت سابير و يك شركت چيني نيز اعلام آمادگي كرده اند و به نظر ميرسد كه بودجه لازم تامين شود.

تاجران در خصوص برخي از مشكلات حادث شده در محل احداث پروژه هاي عمراني بيان كرد: اگر مغازه داران و كسبه يك سانتيمتر از معبر عمومي را در اختيار گيرند شديدا برخورد قانوني خواهيم داشت. 

شهردار اراك در خصوص شكايت شركت آلومينيوم سازي اراك از شهرداري عنوان كرد: اخيرا شكايتي از سوي اين شركت مبني بر پاك بودن صنعت خود و مطالبه ٩ ميليارد تومان از شهرداري اراك مطرح شده است و اصرار بر آلاينده نبودن خود دارند.

به گزارش ايسنا؛ در اين جلسه توافق شهرداري اراك با شركت ماشين سازي جهت احداث، ساخت و بهره برداري از دستگاه زباله سوز بيمارستاني مدل hp1000 و اختصاص طبقه فوقاني پاساژ گلستان به موزه خصوصي به تصويب اعضاي شوراي شهر رسيد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: