• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2491-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار مرکزی:

در حوزه انرژی دچار بدمصرفی هستیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: همچنان جای سوال باقی است که چرا با دانستن تمام آمارها و ارقام در حوزه انرژی، همچنان میزان مصرف در مقابل تولید بالاست و به قولی دچار بدمصرفی هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در همایش سالیانه مدیریت مصرف که در سطح صنایع بزرگ استان های مرکزی، همدان و لرستان در شرکت برق منطقه ای باختر برگزار شد، بر لزوم بررسی و علت یابی در این حوزه تاکید کرد و افزود: باید ببینیم چرا تغییری در این وضعیت ایجاد نمی شود. از یکسو با تولیدکنندگانی مواجه هستیم که بابت بدهی برق دچار مشکلاتی و هستند و عقیده دارند که برق گرانی را تحویل می گیرند و از طرفی با تولیدکنندگان برق مواجهیم که مدعی عرضه ارزانترین برق جهان هستند.

وی با بیان اینکه پاسخ ین سوال را باید از دل همین نشست ها پیدا کرد گفت: اینگونه نشست ها باید نحوه مدیریت مصرف را بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برق به اشتراک بگذارند و در واقع در این نشست ها راهکارهایی برای مصرف انرژی به نحو شایسته تر پیدا کنیم.

فرخی شاخص شدت انرژی را مبحثی بسیار قابل تامل دانست و گفت: بعضا شاید افزایش مبلغ انرژی اولین راهکاری باشد که در این حوزه به ذهن می رسد ولی در شرایط فعلی اقتصادی ما شاید این راهکار چندان پاسخگوی مشکلات نباشد.

وی با بیان اینکه برخی آمارها نشان می دهد که مصرف انرژی نسبت به تولید پیشی گرفته و این یک خطر است که در صنعت برق باید به آن توجه ویژه شود، گفت: اگر فکری برای تولید نکنیم شاید مشکلاتی که در حوزه برق مصرفی صنایع وجود دارد افزایش یابد.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: