• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2591-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار مرکزی:

برخی با ارز رسمی تولید می‌کنند و براساس ارز غیررسمی می‌فروشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: در تنظیم بازار استان منفعلانه عمل نشود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی با تاکید بر ارزیابی عملکرد سامانه ارزی نیما(سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی) بیان کرد: امروز که دولت به قسمتی از فرآیند تولید و توزیع و خرید و فروش وارد شده است باید مداخلات خود را در تمامی فرآیندها و چرخه تولید و توزیع و عرضه متمرکز کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه نابسامانی‌هایی در حوزه عرضه اقلام به بازار ایجاد شده است، گفت: اگر میزان تولید براساس ارز 4200 تومان است عرضه نیز باید طبق ارز رسمی کشور صورت گیرد، اما متاسفانه در برخی موارد شاهد تولید با ارز 4200 تومان و عرضه با ارز آزاد و غیررسمی هستیم که باید این روند اشتباه نظارت و اصلاح شود.

فرخی تصریح کرد: شرایط کنونی و عملکرد فعلی سامانه نیما بهشتی برای واردکنندگان ایجاد کرده است و دولت باید در کلیه فرآیند ارزی مداخله داشته باشد و تحلیل درستی از وضعیت کنونی صادرکنندگان و واردکنندگان داشته باشد. در استان نیز تیم اقتصادی به دقت شرایط را بررسی و تحلیل اقتصادی مناسبی از سامانه نیما انجام گیرد.

وی با اشاره به تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و اجرای مناسب طرح ضیافت بیان کرد: امید است که افزایش قیمت غیرمتعارفی صورت نگیرد و توزیع مناسب اقلام اساسی مردم به درستی و سهولت انجام گیرد که این امر مستلزم نظارت دقیق اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و جهاد کشاورزی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه در تنظیم بازار نباید منفعلانه رفتار شود، گفت: نباید در مواردی که کنترل در دست است افزایش قیمت صورت گیرد و علاوه بر آن نیز باید توجه داشت که استان مرکزی تنها اراک نیست و باید برنامه‌ها به طریقی عمل شود که کل استان رسیدگی و رصد شود.

وی در ادامه در خصوص قیمت و کیفیت نان بیان کرد: قیمت نان، کیفیت و تخلفاتی همچون کم‌فروشی، نارضایتی شدیدی را به دنبال داشته است و بر همین اساس رسما با معاون اول ریاست جمهوری مکاتبه خواهیم داشت تا نسبت به اصلاح و رسیدگی به شرایط اقدام عاجل صورت گیرد.

فرخی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ضیافت از 24 اردیبهشت ماه اظهار کرد: تلاش شود که این نمایشگاه مختص اقلام مهم و اساسی شهروندان باشد و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز نظارت جدی بر روند برگزاری داشته باشد.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه مصوب شد که خارج از سهمیه تعیین شده اقلام اساسی استان مرکزی ویژه ماه مبارک رمضان سهمیه‌ای برای خیریه‌های رسمی و شناسنامه‌دار استان به منظور توزیع در بین نیازمندان دریافت شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: