• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-7192-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون سیاسی استاندار مرکزی:

مسائل استان با رویکرد اجتماعی و فارغ از نگاه امنیتی رسیدگی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: مسائل موجود در استان با رویکرد اجتماعی و فارغ از نگاه امنیتی رفع شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فتح‌الله حقیقی در دومین نشست بخشداران استان بر ضرورت اجتماعی کردن مسائل بهداشت و درمان تاکید کرد و افزود: در حال حاضر بیماری‌های غیرواگیر یکی از موضوعات مهم حوزه بهداشت درمان کشور است که گستره بیماری‌های جسمی و روحی را دربرمی‌گیرد.

وی افزود: کنترل و کاهش بیماری‌های غیرواگیر تنها با مشارکت مردم و مدیران انجام می‌گیرد و درخواست می‌شود که بخشداران با استفاده از ظرفیت و بضاعت بخش‌های استان مرکزی، شوراهای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها در این راستا تلاش داشته باشند و اطلاعات لازم را برای مردم ارائه کنند.

حقیقی بیان کرد: یکی از مهمترین مسائل، اجتماعی شدن مباحث امنیتی است و در این راستا باید مشارکت مردم را در اختیار داشت و می‌توان با استفاده از افراد تاثیرگذار در بخش‌های مختلف استان مرکزی و استفاده از توان فکری آنان در جهت اجتماعی حل شدن مسائل به دور از امنیتی شدن موضوعات گام برداشت.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مدیرکل اداری‌مالی استانداری مرکزی با اشاره به کمبود نیرو در بخشدا‌ری‌های استان مرکزی اظهار کرد: تعداد کل پست‌های مصوب در 23 بخشداری استان مرکزی 123 پست است که از این تعداد 56 پست معادل 46 درصد دارای تصدی و 67 پست معادل 54 درصد بلاتصدی است.

زهرا کسایی‌پور افزایش توان نرم‌افزاری بخشداری را یکی از عوامل موثر برای ادامه کار با تعداد نیروی موجود دانست و افزود: ایجاد واحد امور شهرستانی در استانداری مرکزی مدنظر است که براساس آن از تعدادی کارشناس موجود در استانداری به عنوان رابط بین بخش‌ها و مرکز استان استفاده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که به صورت منظم هر ماهه برگزار می‌شود رخدادهای استان طی یک ماه گذشته بیان و همچنین مسائل موجود در بخش‌ها و بخشداری‌ها با حضور مدیران کل طرح و تصمیمات لازم دراین راستا اتخاذ شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: