• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-7692-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

امروز افق هاي روشني را براي واگن پارس پيش رو داريم

استاندار مرکزی گفت: امروز افق هاي روشني را براي واگن پارس پيش رو داريم و از وزير راه می خواهیم كه توجه بيشتر و ويژه تري به كارخانه هاي استان داشته باشد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در آيين امضاي قرارداد توليد ٥٠ دستگاه لوكوموتيو بين شرکت های واگن پارس و داليان چين با شركت البرز نيرو که با حضور وزير راه انجام شد، با اشاره به امضاي اين قرارداد عنوان كرد: شركت داليان چين سابقه سرمايه گذاري در جمهوري اسلامي را دارد و به قوانين، شيوه كار و ضوابط كشور آشناست، بر این اساس مشاركت كننده خوبي براي اين پروژه انتخاب شده است .

وي با تاكيد براينكه مجموعه استان همه تلاش خود را براي انجام و تحقق قرارداد به كار خواهد گرفت، افزود: اميد است تامين منابع مالي در آينده نزديك انجام شود و تولید ٥٠ دستگاه واگن ديزلي و باربري شروعي براي استفاده بيشتر از توان واگن پارس باشد .

استاندار مركزي تصريح كرد: اين قرارداد در زماني در حال تحقق است كه كشور مجددا با زمزمه هاي تحريم ها مواجه شده است و اين امر نويدي در اين راستاست كه شعارها رنگي براي كشور ندارد و در آينده با افزايش قراردادها و راه اندازي فناوري جديد می توانیم در بخش هاي مختلف از جمله صنعت حمل و نقل ريلي قدم هاي بزرگي در توليد كالاي ايراني و توجه به فناوري و استعداد ايراني شاهد باشيم .

آقازاده به تصويب اجراي راه آهن برقي دوخطه قم-اراك اشاره كرد و گفت: بواسطه اين راه آهن شهروندان اراك، اصفهان، تهران و مشهد به سرعت تردد خواهند داشت. اجرای این طرح طي چهار ماه به تصويب رسيد و امسال در پيوست بودجه ٩٧ نيز ابلاغ شده است و اميد است تا پايان سال با انتخاب پيمانكار روند اجرايي آن آغاز شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: