• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-7792-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

آخوندی:

براي سال ٩٧ توليد 650 واگن باري و مسافري در واگن پارس اراک هدفگذاري شده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: براي سال ٩٧ توليد ٦٠٠ دستگاه واگن باري و ٥٠ دستگاه واگن مسافري در واگن پارس اراک هدفگذاري شده است .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، عباس آخوندي در حاشيه بازديد از شركت واگن پارس اراك در جمع خبرنگاران با اشاره به تحقق ثمرات برجام اظهار كرد: حدود ٦ هزار دستگاه براي واگن پارس قرارداد منعقد شده است كه تامين مالي آن از طريق روس ها انجام خواهد شد .

وي با اشاره به قرارداد هزار دستگاه واگن مسافري و تامين لوكوموتيو براي شركت واگن پارس گفت: در سال گذشته ٣١٠ دستگاه واگن باري و ٥٠ دستگاه واگن مسافري توسط این شركت توليد و تحويل شده است و  براي سال ٩٧ نيز توليد ٦٠٠ دستگاه واگن باري و ٥٠ دستگاه واگن مسافري هدفگذاري شده است .

وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينكه مشکلات ایجاد شده در مسیر حرکت این شرکت باعث شد که در سنوات گذشته فعالیت شرکت در بخش ساخت متوقف شده و تنها در حوزه تعمير و نگهداري فعال باشد، افزود: امروز قرارداد ٥٠ دستگاه لوكوموتيو به امضا رسيد كه تكنولوژي آن توسط شركت داليان چين و شركت هاي اروپايي فرانسه و آلمان تامين خواهد شد و مونتاژ آن توسط واگن پارس اراك انجام مي گيرد .

وي اضافه كرد: تامين مالي اين قرارداد توسط صندوق توسعه ملي انجام مي شود و كل سرمايه گذاري توسط بخش خصوصي و تضامين آن توسط راه آهن داده خواهد شد. پيش پرداخت ١٠٥ ميليارد توماني آن با تضمين راه آهن كشور از طريق اوراق صكوك در بازار سرمايه انجام مي گيرد .

آخوندي كفت: براي تامين مالي بين المللي پروژه نيز ٧٠ ميليون يورو توسط صندوق توسعه ملي تامین و تضامين آن نيز از سوي راه آهن تامين مي شود .

وي توسعه ناوگان را در كنار توسعه خطوط يكي از سياست هاي اصلي وزارتخانه دانست .

وزير راه و شهرسازي در خصوص تصميمات ويژه برای شركت هپكو نیز بيان كرد: وزير صنعت پيگير وضعيت شركت هپكو است و وزارت راه و شهرسازي به همراه وزارت كشور پيشنهاد خريد محصولات شركت را داده است كه اميد است این مهم با تامين منابع مالي توسط سازمان برنامه و بودجه كشور انجام گيرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: