• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-8292-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

وزیر راه عنوان کرد:

برنامه ملي بازآفريني شهري زمینه ساز ساماندهی بافت غيررسمي

وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه ملي بازآفريني شهري زمینه ساز ایجاد يك چرخه مناسب براي احيا و ساماندهی بافت غيررسمي و فرسوده است.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، عباس آخوندي در حاشيه بازديد از پروژه ٣٣٦ واحدي مسكوني تجاري مهروماه اراك و آغاز برنامه ملي بازآفريني شهري اميد در استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: پروژه مهروماه اراك يكي از نمونه هاي طرح بازآفريني شهري با مشاركت بخش خصوصي است .

وي تصريح كرد: اين پروژه ذخيره اي براي ادامه مسير خواهد بود و بواسطه آن واحدهايي كه اسكان غيررسمي دارند به اين پروژه منتقل و اراضي آزاد شده نيز مجددا بازسازي و نوسازي مي شوند و اين يك چرخه مناسب براي احياي بافت غيررسمي و تبديل به اسكان رسمي است .

آخوندي با تاكيد بر اينكه بايد احداث ساختمان ها با متقاضيان داراي قدرت خريد همراه باشد، افزود: با نگاهي به طرح تفضيلي شهر اراك خدمات ارائه شده در اين پروژه مناسب است و دسترسي لازم به معابر اصلي وجود دارد .

وي بيان كرد: طبق هماهنگي صورت گرفته با قوه قضاييه و بر اساس ماده ٩ قانون حمايت از توليد مسكن مي توان براي نقاطي كه با طرح تفضيلي سازگار است سند صادر كرد و خوشبختانه این انديشه كه بتوان بافت شهري و كيفيت زندگي را ارتقا داد در حال تحقق است.

به گزارش ایسنا، پروژه مسکونی تجاری مهر و ماه دارای 13 واحد تجاری و 336 واحد مسکونی خواهد بود و 200 متر مربع فضای فرهنگی برای آن در نظر گرفته شده است. این پروژه در 6 بلوک مجزا 8، 9 و 10 طبقه در دست احداث است.

 وزیر راه در ادامه از پروژه تقاطع غیرهمسطح سنجان نیز بازدید کرد. این پروژه نیز با اعتباری بالغ بر 102 میلیارد ریال در ورودی غربی اراک در دست ساخت بوده و در حال حاضر دارای 25 درصد پیشرفت فیزیکی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: