• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-8392-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

وزیر راه و شهرسازی:

راه اندازی قطار حومه اي شهر اميركبير-اراك-مهاجران كاهش آلودگي هوا را به دنبال دارد

وزير راه و شهرسازي با اشاره به امضاي تفاهم نامه احداث قطار حومه اي شهر اميركبير- اراك - مهاجران اين قطار را كمك كننده به تردد مردم دانست و افزود: راه اندازی اين قطار كاهش زمان تردد و كاهش آلودگي هوا را به دنبال دارد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، عباس آخوندي در جريان بازديد از پروژه تقاطع غيرهمسطح فرمهين در جمع خبرنگاران بيان كرد: امروز از وضعيت راه ها و تقاطع ها و آزادراه هاي استان بازديد شد. كنارگذر اراك تبديل به آزادراه شده و ٧٠ درصد آن توسط بخش خصوصي و ٣٠ درصد توسط بخش دولتي در حال انجام است.

وي اعتبار اين پروژه را ٣٦٥ ميليارد تومان عنوان و به آزاد راه اراك - خرم آباد نیز اشاره كرد و گفت: اين پروژه از سمت بروجرد- خرم آباد در حال عمليات نهايي است و از سمت اراك نیز ٣٢ كيلومتر آن وارد فاز اجرايي شد. این پروژه بسيار بزرگ بوده و با حدود هزار و ٢٦٠ ميليارد تومان اعتبار در حال انجام است.

  آخوندي تصريح كرد: بازديدي از پل سنجان نیز انجام شد و اميد است بتوانیم از بن بست پل خارج شويم و بحث گذر انحرافي جهت عبور ترافيك با همکاری استان ايجاد شود.

وي با اشاره به بازديد از محور ازنا - شازند كه به طول ١٣ كيلومتر در حال انجام است، اين محور را مهم دانست و گفت: پيشنهاد شد كه اين محور ارتقاي سطح داشته باشد و به آزادراه تبديل شود و از ظرفيت بخش خصوصي برای اجرای آن استفاده شود. اين امر بررسي می شود كه در صورت امكان اين تبديل انجام شود.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به امضاي تفاهم نامه احداث قطار حومه اي شهر اميركبير- اراك - مهاجران اين قطار را كمك كننده به تردد مردم دانست و افزود: اين قطار كاهش زمان تردد و كاهش آلودگي هوا را به دنبال دارد و راهگشاي بسيار خوبي براي اين دو شهر جديد خواهد بود.

آخوندي در پابان اضافه كرد: آخرين بازديد امروز از پروژه تقاطع غيرهمسطح فرمهين انجام شد. احداث این پروژه بسيار به طول انجاميده و سال گذشته ٤٠ درصد پيشرفت فیزیکی داشته است، اميد است كه در سال جاري این پل به بهره برداري برسد.

به گزارش ايسنا، پروژه تقاطع غيرهمسطح فرمهین به طول ٧٥ متر پل با مبلغ قرارداد ٦٠ ميليارد ريال تاكنون ٨٠ درصد پيشرفت فيزيكي و ٩٢ درصد بيشرفت ريالي داشته است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: