• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-8592-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

تضعيف دولت در شرايط كنوني کار زيبنده اي نيست
مهمترین دستاورد برجام اثبات حقانیت ایران است

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تضعيف دولت در شرايط كنوني توسط هر كسي كه باشد كار زيبنده اي نيست.

سیدمهدی مقدسی در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان اینکه حركت ترامپ بي تعهدي او را به معاهدات بين المللي نشان داد افزود: با اين اقدام ترامپ بي اعتباري او به جهان امروز ثابت شد.

وی با بیان اینکه مواضع اروپایی ها در حال حاضر نسبت به اجرای برجام مثبت است، اظهار کرد: بايد برای مديريت اوضاع در سطح بين الملل، با عقلانيت اقدام کرده و در مسیر مواضع مقام معظم رهبري و دولت حركت كنيم و اگر اروپایی ها مساعدت و همراهی لازم را انجام دادند، اجرای برجام را دنبال کنیم.

وی افزود: امروز باید بسیج شده و علاوه بر حفظ انسجام ملی از مواضع دولت حمایت کنیم. بايستي با اتحاد و حفظ انسجام ملي با قدرت در صحنه بين الملل وارد شويم و در جهت رفع مشكلات جامعه اقدام کنیم، این مهم يك ضرورت اجتناب ناپذير است.

وی اظهار کرد: دولت نیز بايد ضمن توجه به ظرفيت هاي داخل، مسائل بين المللي را با جديت دنبال و سعي كند تكليف ما را با اروپايي ها هر چه سريعتر روشن كند.

مقدسی با تاکید بر ضرورت پرهیز از مواضع احساسي اظهار کرد: در مجلس شوراي اسلامي اكثر قريب به اتفاق نمايندگان حركت هاي احساسي را نمي پسندند و عليه ترامپ بيانيه امضا كرده و حرکت او را محکوم کرده اند. نمایندگان مجلس از منافع ملي به شدت دفاع کرده و پیرو فرمايشات مقام معظم رهبري و حامی دولت هستند. ما مخالفت خود را با مواضع دولت آمريكا اعلام مي كنيم و مخالف صهيونيست‌ها و تندروها در آمریکا هستيم ولي با مردم آمريكا مشكلي نداريم. وقتی بیش از 50 درصد مردم آمریکا برجام را قبول دارند و مخالف ترامپ هستند نباید کاری کنیم که احساسات آنها جریحه دار شود.

وی با بیان اینکه با آتش زدن پرچم يك كشور در مجلس موافق نيستيم و آن را كاري احساسي مي دانيم، افزود: مخالفين ترامپ بايد موضع ضد ترامپ و ضد دولت آمريكا مي‌گرفتند که اين امر در مجلس مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر نیز مواضع ما در خصوص ترامپ و دولت آمریکا محکم است.

مقدسی افزود: ما مخالفت خود را با دولت آمریکا ادامه می دهیم. می دانیم که آمریکا بدعهدی های بسیار کرده و درخصوص برجام هم طی دو سال اخیر هیچگونه همراهی با ما نکرد، در حال حاضر نیز با خروج آمریکا از برجام بی اعتباری ترامپ به دنیا اثبات شد.

وی با بیان اینکه برجام حركت دولت نبود بلكه حركت نظام بود و توافقي است كه نظام بر آن مهر تائيد زده و هر زمان که لازم باشد مواضعی درخصوص آن گرفته شود باید کل نظام برای برجام تصمیم بگیرد نه یک گروه گفت: در حال حاضر بهترین کار اینست که گروه های سیاسی حتی اگر مخالف دولت هم هستند در خصوص مسائل جاری جامعه از او حمایت کنند تا دولت در مذاکرات بین المللی دست بالا را داشته باشد و بتواند مسائل داخلی را به خوبی حل و فصل کند. انتقاد از دولت اشکالی ندارد ولی در شرایط فعلی حفظ انسجام به نفع نظام است.  

مقدسی تاکید کرد: درخصوص مواضع کل نظام، در نهایت، رهبری و شورای عالی امنیت ملی تصمیم می گیرند که همه مسئولان نظام در آن حضور دارند و تصمیمات آنها برای همه لازم الاجراست.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط موجود با این مسئله که برخوردهای احساسی صورت بگیرد و عده ای بخواهند با استفاده از موضوع برجام دولت را تضعیف کنند مخالفیم. شاید در بخش هایی به عملکرد دولت انتقاداتی وارد باشد ولی در شرایط فعلی بایستی با حفظ انسجام از مواضع دولت حمایت کنیم تا در صحنه بین المللی با قدرت ظاهر شود.

مقدسی به دستاوردهای برجام از جمله در حوزه بیمه، نفت، کشتیرانی، خرید هواپیما، رفع مشکلات شرکت ها و ورود سرمایه گذار اشاره کرد و گفت: مهمترین دستاورد برجام اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در صحنه بین المللی بود و همین یک نکته باعث شده است که ما اکنون در موضعی قرار بگیریم که جز چند کشور محدود، دنیا از ما حمایت می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: برجام نشان داد که ایران به تعهدات بین المللی خود پایبند است، این مهم یک موضع مثبت برای برجام است و باید تلاش کنیم که اروپا را قانع کنیم در این تعهد بماند و به اجرای آن کمک کند و اگر به هر دلیلی آنها نیز بهانه جویی کردند، هر تصمیمی که مسئولان نظام با هم گرفتند را با قدرت و در کنار هم اجرا می کنند.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: