سومین روز از اعتراض کارگران هپکو
عکس  14:48:52 1397/02/25
972-2090-5 كد خبر
هپکو شرکت تولید و تأمین ماشین آلات راه‌سازی، معدنی و کشاورزی و یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین واحدهای تولیدی ماشین آلات راهسازی خاورمیانه بود که حدود 10 سال پیش به بخش خصوصی واگار شد و این سرآغاز گرفتاری های بزرگ برای این شرکت بود.
سهام این کارخانه در سال 86 توسط سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد، اما سهامدار اصلی نتوانست توقعات این واحد را برآورده کند. این شرکت پس از گرفتار شدن به مشکلات مالی متعدد از جمله معوقات کارگری در سال 95 تغییر واگذاری داشت و به هیدرواطلس واگذار شد اما سهامدار جدید نیز نتوانست به تعهدات خود عمل کند و اعتراضات کارگری به بخشی از سرنوشت این واحد صنعتی تبدیل شد. اعتراضاتی که سال گذشته به درگیری انجامید و پای مسئولان ارشد کشور از جمله وزیر کار را برای رسیدگی به مشکل شرکت به اراک باز کرد، اما مسئله هپکو همچنان با بدهی های سنگین و معوقات کارگری به قوت خود باقی است.
به گفته مسئولان بدهی های سنگین هپکو سرمایه گذاران را فراری می دهد و برخی از متقاضیان نیز فاقد شرایط لازم برای سهامداری این واحد صنعتی هستند.
به گفته روز گذشته وزير راه و شهرسازي وزير صنعت پيگير وضعيت شركت هپكو است و وزارت راه و شهرسازي به همراه وزارت كشور پيشنهاد خريد محصولات شركت را داده است كه اميد است این مهم با تامين منابع مالي توسط سازمان برنامه و بودجه كشور انجام گيرد.
به هر صورت وضعیت نابسامان هپکو  کارگانش ادامه دارد و جمعی از کارگران معترض دو روزی است که با مسدود کردن مسیر راه آهن شمال – جنوب قصد دارند صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.

عکس: محمد اسدی - ایسنا

ایسنا منطقه مرکزی
خبرنگار: 10151
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: