• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11084-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار مرکزی:

درگاه اطلاع‌‌رسانی پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری مرکزی راه‌اندازی می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی از راه‌اندازی درگاه اطلاع ‌رسانی پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری مرکزی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فتح‌الله حقیقی در آیین گرامیداشت روز جهانی ارتباطات که در شهرک صنعتی حاجی آباد اراک با حضور کلیه روابط‌‌عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، عنوان کرد: نامگذاری هوشیارانه و دقیق سال 97 تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی هدف فرهنگی بزرگی را دنبال می‌کند که تحقق آن منوط به مشارکت همه ارکان جامعه از جمله فعالان حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی‌هاست.

وی با تاکید بر فراهم شدن بستر و زمینه تحقق شعار سال 97 توسط روابط‌عمومی‌ها افزود: در بازدیدهای سرزده از دستگاه‌های اجرایی که به منظور رفع مسائل و مشکلات انجام می‌گیرد، بحث ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در حوزه تکریم ارباب رجوع نیز مورد نظر است و مدیران روابط‌عمومی نقش پررنگی در ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسئولان دارند.

حقيقی بیان کرد: شورای اطلاع‌رسانی استان با اعمال رویکرد جدید و حضور مدیران کل و مسئولان شهرستان‌ها و ارائه گزارش در حضور رسانه‌ها ارزیابی دقیقی از اقدامات دستگاه‌های اجرایی به انجام می‌رساند.

وی با اشاره به اعتقاد دولت تدبیر و امید در نمود یافتن تکریم مردم و اتحاد در عمل که ملاقات با مردم، ارتباط با رسانه‌ها و توجه به همه اقشار جامعه از جمله جوانان و بانوان مصداق این امر است، تصریح کرد: این نوع عملکرد و اطلاع‌رسانی از اقدامات صورت گرفته علاوه بر اینکه مانع عوام‌فریبی در جامعه می‌شود شفاف‌سازی و بهبود و اصلاح روش‌های ارائه خدمات به مردم و نظارت بر حسن رفتار و انجام کار کارکنان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی با مردم را در پی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به احصای اقدامات عملیاتی توسط دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال اخیر به صورت اطلاع ‌‌ نگاشت جهت اطلاع‌رسانی به مردم و انعکاس و انتشار آن از طریق اطلاع‌رسانی استانداری و ادارات تابعه عنوان کرد: به منظور انتشار اخبار و اقدمات انجام شده مناسب به مردم و جامعه، درگاه اطلاع‌رسانی برای انعکاس گزارش عملکرد مدیران و خروجی اقدامات در پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری راه‌اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: تاکنون از 23 خبرگزاری و نشریه استان بازدید انجام شده است و بحث مورد تاکید در این بازدیدها اطلاع‌رسانی از طریق‌ رسانه‌هاست که مدیران کل موظف به انجام این مهم هستند و این امر مستلزم تعامل مناسب با رسانه‌هاست. البته اصحاب رسانه نیز باید در چارچوب قانون حرکت کنند و از فرافنکی و سیاه‌نمایی پرهیز کنند.

حقیقی تعامل مناسب با رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی دقیق و درست را عامل جلوگیری از بروز شایعات دانست و گفت: در پایش سرمایه اجتماعی به تراز کارکرد مسئولان استان توجه می‌شود و قطعا در این مسیر مردم به مدیرانی با انعکاس درست اقدامات خود نگاه مثبت خواهند داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه مدیران باید اقدامات انجام شده را اطلاع‌رسانی کنند، اضافه کرد: از همه مدیران انتظار می‌رود که از روابط‌عمومی بعنوان قلب هر سازمان جهت انعکاس اقدامات انجام شده بهره‌مند شوند و باید مدیران روابط‌عمومی‌ها را در جایگاه واقعی خود ببینند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: