• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-11984-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پذیرش واقعیت‌ها گام نخست ترویج نشاط اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی پذیرش واقعیت‌ها را گام نخست در ترویج نشاط اجتماعی در جامعه دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فتح الله حقیقی در شورای هم‌اندیشی بانوان استان مرکزی که به بحث اجرای طرح نشاط اجتماعی زنان در استان مرکزی خاصه در مناطق حاشیه‌ای شهر اراک و ساوه و دو منطقه از دیگر شهرستان های استان اختصاص دارد بیان کرد: تاکنون در راستای توسعه نشاط اجتماعی در استان مرکزی اقدامات مطلوبی به انجام رسیده است، اما می‌توان از تجربه دیگر استان ها در ارتباط با تقویت و اثربخشی اقدامات استفاده کرد.

وی با اشاره به اجرای 17 طرح با عنوان امید اجتماعی در استان بوشهر که موفقیت مناسبی بواسطه آن حاصل شد، بیان کرد: اجرای این 17 طرح در بوشهر منتهی به ایجاد اندیشکده بانوان در مرکز استان شد. می‌توان این طرح‌ها را در جلسات هم‌اندیشی بانوان استان ارائه و واکاوی کرد و با بهره‌برداری از آن و بومی‌سازی با فضای استان مرکزی عملکرد مناسبی ارائه کرد.

حقیقی با اشاره به جامع بودن طرح تدوین شده استان مرکزی در حوزه توسعه نشاط اجتماعی توسط دفتر بانوان و خانواده استانداری مرکزی تصریح کرد: در ظاهر اقدامات خوبی در ترویج توسعه نشاط اجتماعی در استان انجام گرفته است که افزایش تعداد کنسرت‌ها مصداقی برای این امر است که خوشبختانه تاکنون معارضی نداشته است و حتی در مناطق روستایی نیز اقدام به برگزاری برنامه هایی با موسیقی محلی شده است و تلاش بر ادامه دار بودن این برنامه خواهد شد.

وی تاکید کرد: قطعا عامل نشاط اجتماعی تنها برگزاری کنسرت و برنامه‌های شاد نیست بلکه باید نگاه عمیق و جامع به این مهم داشت. در اصل پذیرش واقعیت‌ها اولین گام در ترویج و توسعه نشاط اجتماعی در جامعه است، باید راهکار ایجاد شور و شوق در جوانان را یافت، فرهنگ تعامل درست را  ترویج و محیط کنونی را لذت‌پذیر کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به وضعیت نابسامان منظر شهری که چشم‌نواز نیست افزود: با یکسان‌سازی فضای اقتصادی و تجاری شهر می‌توان منظر شهری را سامان بخشید که این امر قطعا در نشاط اجتماعی موثر است.

وی اظهار کرد: منطقه کوی علی‌بن‌ابیطالب(ع) اراک را منطقه محروم می‌دانند درصورتی که سرشار از امکانات است، اما نوع بهره‌برداری از این امکانات تاکنون درست نبوده است و باید با توجه به امکانات موجود زمینه بهسازی محیط فراهم شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه دفتر اجتماعی استانداری مرکزی مصادیق نشاط اجتماعی را همراه با دستگاه‌های اجرایی استخراج کرده است، افزود: نشاط اجتماعی حق طبیعی جامعه خاصه جوانان است و باید اقدامات لازم در این راستا دنبال شود. دومین خانه جوان استان در ساوه مراحل نهایی خود را طی می‌کند و تنها امور سخت‌افزاری باقی مانده است که می‌تواند در تحقق نیازهای جوانان موثر باشد.

وی با اشاره به نهایی شدن امور مربوط به بهره‌برداری از خانه احزاب بیان کرد: قطعا این خانه باعث تعاملات و ارتباطات صمیمی، افزایش سعه صدر و مشاوره خواهد شد و امید است در کنار اقدامات استانی در سطح ملی نیز امور لازم انجام شور و شرایط کنونی تغییر کند. باید فارغ از کلیات و به صورت جزئی و مصداقی عمل کرد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه طرح ابتدایی نشاط اجتماعی زنان در مناطق حاشیه‌ای اراک و ساوه و 2 منطقه در هر یک از شهرستان‌های استان مرکزی با مشارکت هشت دستگاه اجرایی ارائه و تشریح شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: