• پنجشنبه ۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-791-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

احکام اعضای هیات موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در استان مرکزی اعطا شد

آیین آغاز بکار هیات موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم در استان مرکزی برگزار و احکام اعضای هیات به آنها اعطا شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در این آیین با بیان اینکه ماموریتی که توسط وزیر به این هیات واگذار شده باید در کمال امانت رسیدگی شود.

وی افزود: این یک آزمون است و از طرفی می تواند به رضایتمندی عمومی بدل شود. در واقع این اقدام چند حسن بسیار عالی دارد و باید به آنها توجه کرد.

آقازاده با بیان اینکه 75 درصد آرایی که از هیات 251 مکرر می آید به نفع مودی تغییر رای پیدا می کند و این مهم نشان می دهد که باید در انجام این ماموریت دقت عمل بسیار بکار برد.

وی با تاکید بر حمایت استانداری از این اقدام و این هیات گفت: این هیات به لحاظ سواد و سابقه و تجربه می تواند حتی در بین دیگر استانها مقام خوبی بدست آورد.

آقازاده اظهار کرد: این مسئولیت بسیار سنگین است اما با کوله بار تجربه موجود، امید است این هیات به خوبی از عهده این مسئولیت برآید.

به گزارش ایسنا، حسن میرزاخانی رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان نیز در این خصوص گفت: این جلسه برای شروع بکار اعضای هیات 251 مکرر برگزار شد. این هیات اختیار رسیدگی به پرونده های مالیاتی که با ادعای ناعادلانه بودن مالیاتی مطرح می شود را از طرف وزیر دریافت کرده است.

وی افزود: در حال حاضر براساس اختیاری که وزیر به هیات تفویض کرده است، در خصوص اشخاص حقوقی تا سقف 5 میلیارد ریال و برای اشخاص حقیقی تا سقف 500 میلیون ریال قابلیت رسیدگی وجود دارد و در فاز اول آماده وصول تعداد 167 پرونده از تهران هستیم و در روزهای اخیر 10 پرونده به دبیرخانه هیات واصل شده که رسیدگی می شود.

میرزاخانی اظهار کرد: فعالیت این هیات می تواند به حوزه عدالت مالیاتی، رضایتمندی مودیان مالیاتی و وصول مالیات کمک کند. اعضای این هیات از نخبگان حوزه مالی و مالیاتی استان هستند که احکامشان که توسط وزیر صادر شده توسط استاندار به آنها اعطا شد.

به گفته وی، دو دادرس مالیاتی در ابتدای وصول پرونده، آنرا بررسی می کنند که آیا پرونده قابلیت طرح در ماده 251 مکرر را دارد یا خیر. پس از آن توصیه یا عدم توصیه طرح پرونده در هیات به وزیر اعلام می شود و در صورت موافقت وزیر، موضوع به استان منعکس می شود تا رسیدگی شود و آرایی که با نظر دو سوم اعضای هیات صادر می شود لازم الاجراست.

میرزاخانی تاکید کرد: مودیان مالیاتی برای طرح درخواستشان در هیات باید موارد لازم را طی کرده باشند به این معنا که مالیات آنها باید قطعی شده و موضوع قابل طرح در دیگر هیات ها را نداشته باشد. از طرفی اگر فرصت قانونی هست که پرونده در شورای عالی مالیاتی طرح شود همانجا مطرح شود و اگر چنانکه این مراحل طی نشده باشد، فرد می تواند با صرف قطعی بودن مالیات، درخواست رسیدگی در هیات 251 مکرر را با ادعای ناعادلانه بودن مالیات ارائه بدهد.  

وی افزود: در این خصوص بالغ بر 8 هزار پرونده موافقت شده توسط وزیر در مرکز عالی دادخواهی در وزارت اقتصاد موجود است که 167 فقره متعلق به استان مرکزی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: