• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-185-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بیمه 2000 هنرمند صنایع دستی استان مرکزی پیگیری می‌شود

معاون صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: در سال جاری با توجه به تدابیر دولتی تحت پوشش قرار گرفتن 2 هزار هنرمند صنایع دستی استان پیگیری می‌شود.

قاسم کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، بیان کرد: بیمه هنرمندان صنایع دستی یک طرح کشوری است که بهمن ماه 1389 در کشور آغاز شد و تا شهریور ماه 1393 ادامه یافت.

وی با اشاره به اینکه در بازه مذکور 2 هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند، گفت: از سال 93 تاکنون به دلایلی بیمه شدن هنرمندان متوقف شده است، اما امسال با توجه به اینکه بیمه هنرمندان در بودجه 97 دیده شده است مجددا این طرح روند اجرایی به خود خواهد گرفت.

کاظمی تصریح کرد: به محض اعلام دستورالعمل اجرایی و تامین بودجه و اعتبار لازم پرونده 2 هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی استان که آماده است جهت بیمه شدن به تامین اجتماعی ارائه می‌شود.

وی پروسه بیمه شدن هنرمندان صنایع دستی را این چنین عنوان کرد: به منظور بیمه شدن باید هنرمندان در رشته فعالیت خود از میراث فرهنگی کارت دریافت کنند، سپس به منظور دریافت کارت مهارت به مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند و سپس با دریافت این دو کارت به بیمه تامین اجتماعی جهت بیمه شدن معرفی می شوند.

معاون صنایع‌دستی استان مرکزی با تاکید بر اینکه بیمه شدن هنرمندان سقف سنی تا 50 سال را دارد، افزود: استان مرکزی دارای هشت هزار هنرمند صنایع دستی است که در 110 رشته فعالیت می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: