• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1391-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مشکلات گذشته هپکو عامل بازگشت آن به صاحب قبلی


سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده با توجه به مشکلاتی که درباره هپکو وجود دارد خریدار آن نتوانسته آن مشکلات را برطرف کند، در نتیجه این شرکت به واگن سازی کوثر خریدار قبلی‌اش باز می‌گردد .

سید جعفر سبحانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره واگذاری شرکت هپکو اظهار کرد: هپکو ۱۰ سال قبل به صورت مزایده واگذار شده بود و خریدار آن شرکتی به نام واگن‌سازی کوثر بود. شرکت خریدار در دو سه سال اول، تعهداتش را انجام داد و بعد از آن برای انجام تعهداتش ناتوان بود .

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت واگن‌سازی کوثر در انجام تعهداتش ناتوان بود، ما از او وکالت گرفتیم تا با آن وکالت بتوانیم هپکو را واگذار کنیم. بعد از آن دو یا سه نوبت هم برای این شرکت مزایده برگزار کردیم، اما متاسفانه مشتری برای خرید آن نیامد .

سبحانی ادامه داد: چون این واگذاری قرار بود از طریق وکالت انجام شود و از طریق مزایده مشتری برای آن نیامده بود، می‌توانستیم از طریق مذاکره این مشکل را حل و فصل کنیم. در واگذاری‌های دولتی معمولا به خاطر حاشیه‌ها و جوی که وجود دارد، از روش‌ مذاکره استفاده نمی‌کنیم و حتی اگر بنگاه چندین بار هم برایش مزایده انجام شده باشد، باز هم از طریق مذاکره کار را جلو نمی‌بریم، اما در مورد بنگاه‌هایی که با وکالت آنها را واگذار می‌کنیم به نوعی بخش خصوصی محسوب می‌شوند و ما می‌توانیم از طریق مذاکره واگذاری را انجام دهیم .

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی، توضیح داد: در سال‌های گذشته با توجه به مذاکراتی که انجام دادیم، هپکو به شرکت هیدرو اطلس واگذار شد. آقای احمدپور دو سال و اندی عهده‌دار هپکو بودند اما در نهایت با توجه به مشکلاتی که از قبل وجود داشت، ایشان هم نتوانستند آن مشکلات را حل کنند. در نتیجه در بهمن ماه سال گذشته او از سهامداری هپکو استعفا داد. او امروز هم اصرار دارد که از سهامداری این شرکت استعفا دهد و حالا قرار بر این است سهام را به خریدار قبلی که واگن‌سازی کوثر است، برگرداند .

گفتنی است سازمان خصوصی‌سازی برای حفظ منافع دولت و مردم طبق قانون در این گونه مواقع می‌تواند یا خودش شرکت را برای بار دیگر عرضه کند یا به وکالت از خریدار این عرضه صورت پذیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: