• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-287-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

جهاد دانشگاهی اثربخشی خود در عرصه‌های مختلف را اثبات کرده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی با موفقیت در عرصه‌های مختلف اثربخشی خود را به اثبات رسانده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در بازدید از مجموعه جهاد دانشگاهی استان مرکزی و مرکز فوق تخصص درمان ناباروری جهاد دانشگاهی بیان کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی در سطح کشور همواره در عرصه‌های مختلف فعالیت داشته و اثربخشی خود را به اثبات رسانده است.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی و دانشگاهی موفق است، افزود: مجموعه جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز با انجام طرح‌های مختلف و تدوین اسناد متنوع و کاربردی در بخش‌های مدیریتی و اجرایی استان تاثیرات خوبی از خود بر جای گذاشته است و این اثربخشی را می‌توان به صورت مشهود در استان دید.

فرخی تصریح کرد: مجموعه استان مرکزی به تاثیر و نقش دانشگاه در توسعه استان واقف است و قطعا برای استفاده از این ظرفیت تلاش داشته و دارد به همین دلیل در این راستا الگوهایی مدنظر دارد البته هنوز به برنامه‌ریزی مشخصی نرسیده‌ایم، اما قطعا از ظرفیت مجموعه‌های دانشگاهی مانند جهاد دانشگاهی استفاده خواهیم داشت و البته سابقه همکاری با جهاد دانشگاهی در حوزه تدوین سند مدیریت بحران که به الگوی برای کشور تبدیل شد نیز داریم و می‌توان از این ظرفیت بهره‌مندی بیشتری داشت.

به گزارش ایسنا؛ در این بازدید رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی استان مرکزی در عرصه‌های مختلف پزشکی، علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی کارهای موثری در استان به انجام رسانده است.

دکتر سید جعفر نظامدوست با اشاره به فعالیت سه ساله مرکز فوق‌تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی در استان مرکزی گفت: خوشبختانه این مرکزی تاکنون میزان موفقیت قابل قبولی داشته و روزانه به صورت متوسط بین 30 تا 40 مراجعه‌کننده دارد و حتی به بیماران و مراجعه‌کنندگان استان‌های همجوار مانند لرستان، کرمانشاه، همدان، ملایر و ... خدمات ارائه می‌کند.

وی به فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی و تدوین سند اشتغال استان اشاره کرد و افزود: در حوزه آسیب‌های اجتماعی طرح‌های مناسبی با همکاری دفتر اجتماعی استانداری مرکزی و معاونت سیاسی امنیتی به انجام رسیده است.

نظامدوست، تدوین سند فرش استان، انجام طرح پشتیبان مدیران در حوزه عمرانی و ارائه آموزش‌های تخصصی در مباحثی همچون نظام مهندسی، امور شهری و روستایی را از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی دانست.

وی با اشاره به همکاری جهاد دانشگاهی استان مرکزی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: این همکاری به منظور اجرای طرح اولویت‌های سرمایه‌گذاری است که به زودی گزارشی از روند کار به سازمان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه این نهاد انقلابی با فعالیت در حوزه انتشارات و چاپ کتاب، فعالیت رسانه‌ای همچون خبرگزاری ایسنا و ایکنا در بحث فرهنگی نیز تلاش‌های موثری دارد، گفت: مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی نیز ظرفیت مناسبی برای نظرسنجی در مقاطع مختلف به شمار می‌روند به شکلی در انتخابات اخیر عملکرد مناسبی داشت و نتیجه نظرسنجی بسیار به واقعیت نزدیک بود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در همه زمینه عملکردی مستقل و خودگردان دارد و به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی کارهای خوبی به انجام رسانده است که می‌تواند تحت عنوان یک الگوی موفق در کشور معرفی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: