• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-485-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

3 بازارچه صنایع‌دستی استان مرکزی آماده بهره‌برداری است

معاون صنایع‌دستی استان مرکزی از آماده بهره‌برداری بودن 3 بازارچه دائمی صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان خبر داد.

قاسم کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اثربخشی بازارچه‌های صنایع دستی در استان مرکزی بیان کرد: در حال حاضر سه بازارچه صنایع دستی در شهرستان‌های دلیجان، ساوه و آشتیان فعال است و مورد استقبال هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی قرار گرفته است.

وی افزود: در کنار این سه بازارچه فعال سه بازارچه در خمین، قورچی‌باشی و شازند احداث و آماده بهره‌برداری است و سه بازارچه در فراهان، کمیجان و محلات نیز در حال ساخت است که با اتمام کار ساخت در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد.

کاظمی با تاکید بر اینکه در اراک مشکلی در بازارچه‌های صنایع دستی وجود ندارد، گفت: از سال 1383 بازارچه‌های صنایع‌دستی در اراک راه‌اندازی شد که مهمترین آن بازارچه دائمی در سرای مهر بازار است، علاوه بر آن نیز منزل قنبری به عنوان خانه صنایع‌دستی با 9 غرفه فروش صنایع‌دستی را دنبال می‌کند و بخش خصوصی نیز در روستای حسین‌آباد بغدادی بازارچه صنایع‌دستی فعال است. در اراک مشکلی وجود ندارد و تمرکز کار در شهرستان‌های استان مصروف شده است.

وی با بیان اینکه وجود این بازارچه‌ها نقش موثری در عرصه محصولات هنرمندان دارد، اظهار کرد: البته هنرمندان باید طبق سلیقه بازار و مخاطبان پیش روند و قیمت مناسبی برای فروش درنظر گیرند چراکه با توجه به حضور رقبای چینی و هندی در بازار باید روند تولید محصولات توسط هنرمندان با توجه به سلیقه مخاطب و بازار باشد.

کاظمی اضافه کرد: اکثر هنرمندان صنایع‌دستی خود تولیدکننده هستند و کار فروش مستقیم را شخصا انجام نمی‌دهند به همین دلیل میراث فرهنگی امکان دخالت و یا قیمت‌گذاری در محصولات ندارد و قیمت‌گذاری محصولات توسط تولیدکنندگان تعیین می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: