• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1691-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

منصوری: پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن افزایش حداقلی قیمت خودرو است

عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش حداقلی قیمت خودروست و با هرگونه افزایش نامتعارف قیمت خودرو قطعا مخالفت خواهد کرد .

محمدرضا منصوری در گفتگو با خبرنگار ایسنا ، منطقه مرکزی، با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در روز سه شنبه هشتم خردادماه به منظور بررسی و اعلام نظر در خصوص افزایش قیمت خودرو عنوان کرد: پیشنهاد دولت و وزارت صنایع و معادن افزایش ۹.۶ درصدی در قیمت خودرو است که قرار است این پیشنهاد در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس طرح و مورد بررسی قرار گیرد .

وی اظهار کرد: دلیل طرح پیشنهاد افزایش قیمت خودرو از سوی دولت افزایش قیمت ارز در بازار است در حالیکه مجلس معتقد است نباید به یکباره قیمت خودرو با افزایش قابل توجه مواجه باشد، بلکه افزایش حداقلی مد نظر مجلس است .

منصوری بیان کرد: در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس سوال کمیسیون از وزیر صنایع در خصوص آخرین وضعیت خودرو در کشور طرح و توضیح دولت به منظور افزایش قیمت آن بیان خواهد شد و سپس در خصوص افزایش قیمت تصمیم گیری می شود اما بنای کمیسیون مخالفت با افزایش ۹.۶ درصدی قیمت خودرو است .

وی تصریح کرد: کمیسیون صنایع و معادن قطعا با افزایش بیش از ۵ درصد قیمت خودرو مخالفت خواهد کرد .

این عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از نمایندگان  مجلس شورای اسلامی معتقدند خودروهای ساخت داخل به دلیل اینکه رابطه‌ای با ارز ندارند، نباید با نوسانات نرخ ارز افزایش قیمت داشته باشند و افزایش حداقلی قیمت خودرو صرفا به دلیل افزایش برخی از مواد اولیه و ملزوماتی است که در ساخت خودرو بکار می رود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: