• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

سرای نوذری بازار اراک مرمت می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با بیان اینکه سرای نوذری بازار اراک مرمت می شود، گفت: با این اقدام شمار این سراهای مرمت شده در 15 ماهه گذشته به 6 عدد خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در جمع خبرنگاران افزود: حفظ، احیا و باز زنده سازی بازار تاریخی اراک، مهمترین اولویت اداره کل در شهرستان اراک به شمار می رود از این رو در سال گذشته 112 طاق و 5 سرای این مجموعه با ارزش مرمت شد و در سال جاری نیز این رویه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: مرمت اضطراری سرای نوذری که به زودی آغاز می شود شامل بالکن ها، بام، تعویض تیرهای چوبی فرسوده، مرمت جداره ها، راه پله و همچنین اجرای اندود کاهگل بام است که با نظارت اداره کل در تمام مراحل اجرایی خواهد شد.

او در ادامه گفت: با توجه به کاربری این سرا که بیشتر حول محور صنعت فرش استوار است می توان امید داشت با مرمت سرا، کمک اندکی به رونق این هنر ناب ایرانی نیز بشود. در شرایطی که بسیاری از کشورهای منطقه در حال تولید فرش هایی به نام ایران هستند، احیای بازارهای محلی برای تولید و ترویج فرش با اصالت و با کیفیت ایرانی یکی از اقداماتی است که بسیار حیاتی است. احیای بازار فرش اراک به غیر از حفظ میراث فرهنگی و تاریخی، فرصت های جدید شغلی، اقتصادی و فرهنگی را پیش می آورد که در شرایط امروز اولویت هر سازمان و دستگاهی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: