• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مطالعات استراتژیک درخصوص محور گردشگری دلیجان، محلات، خمین و شازند صورت گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه محور گردشگری دلیجان، محلات، خمین و شازند یک پتانسیل قوی برای جذب گردشگر به استان است، گفت: باید بر روی این مسیر کار مطالعه استراتژیک صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهدی زندیه وکیلی در اولین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، افزود: برای توسعه این محور نیاز است کار مطالعاتی استراتژیک صورت گیرد تا دریابیم در چه قسمت هایی زیر ساخت های لازم فراهم نیست و آن را تامین کنیم.

وی ادامه داد: این مطالعات در گذشته صورت گرفته ولی با توجه به اینکه محور مواصلاتی خمین، قورچی باشی و شازند در گذشته خاکی بوده و هم اکنون آسفالت شده نیاز است کار مطالعاتی جدیدی در این زمینه صورت گیرد، به همین منظور برای انجام مطالعات باید منابع مالی مورد نیاز از سوی دفتر برنامه ریزی و بودجه تامین شود.

معاون عمرانی استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه برای مطالعه این محور گردشگری باید مشاور حقوقی جایگزین مشاور شهری شود، گفت: مشاور حقوقی بر خلاف مشاور شهری دید اقتصادی و جذب گردشگر نسبت به این موضوع دارد و همین امر باعث می شود برنامه دراز مدت دقیقی برای توسعه زیرساخت های گردشگری این محور فراهم شود.

زندیه وکیلی تصریح کرد: خوشبختانه زیر ساخت های راه های این محور آماده شده و هم اکنون وضعیت جاده های اراک به خمین، محلات به دلیجان دوبانده شده است، همچنین محور خمین به شازند که در گذشته خاکی بود هم اکنون آسفالت شده ولی آنچه نیاز است توسعه زیر ساخت های فرهنگی این محورهاست.

وی ادامه داد: شهرستان خمین خوشبختانه از لحاظ زیر ساخت های فرهنگی توسعه یافته است و هم اکنون با خرید زمین های اطراف بیت امام (ره) مجتمع فرهنگی ایجاد شده است و مجموعه نقش امام ظرفیت گردشگری مناسبی برای این شهرستان است.

زندیه وکیلی در پایان گفت: مصوبه ای در ارتباط با هتل ها داریم که تعرفه همه مغازه های داخل فضای هتل از قبیل آرایشگاه، فروشگاه صنایع دستی و... با تعرفه هتل محاسبه می شود و بقیه تاسیسات فضای بیرون هتل ها، تعرفه خاص خود را دارند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: