• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-885-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

طرح "مسیر توسعه خمین" مغفول مانده است

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اشاره به اینکه توسعه محور گردشگری شهرستان های دلیجان، محلات، خمین و شازند یکی از وظایف در حوزه طرح توسعه شهرستان خمین است، گفت: متاسفانه این مسیر تاکنون مغفول مانده و اعتبارات آن به مسیرهای دیگر تخصیص یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید محمد حسینی در اولین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه دولت مصوبه ای درباره طرح توسعه شهرستان خمین داشت که یکی از محورهای آن ایجاد محور گردشگری برای این شهرستان بوده است. این محور گردشگری برای شهرستان‌های دلیجان، محلات، خمین و شازند تعریف شده است ولی چون این طرح مربوط به توسعه شهرستان خمین است از آن به عنوان طرح "توسعه مسیر شهرستان خمین" نام برده می شود.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح اقدامات لازم در گذشته صورت گرفته ولی متاسفانه به نتیجه نرسیده و اعتباراتی که دولت برای تقویت و توسعه گردشگری در این مسیر مد نظر دارد، متاسفانه تاکنون محقق نشده است. در سال‌‌های گذشته اعتبارات این مسیر در مسیرهای دیگر هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه این طرح تاکنون مغفول مانده است، گفت: ما می‌توانیم این طرح را به حوزه استان های اصفهان و قم ارتباط دهیم، به همین منظور تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری ما با استان‌های اصفهان و قم منعقد شده است که این امر می تواند کمک شایان ذکری به توسعه گردشگری و همکاری سه جانبه استان برای گردش گردشگران این سه استان داشته باشد.

حسینی تصریح کرد: خوشبختانه در سال جدید این همکاری سه جانبه صورت گرفت که بر این اساس اقامت در اقامتگاه‌های گردشگری استان با 34 درصد افزایش نسبت به سال گذشته مواجه شد به عنوان مثال تنها در شهرستان محلات 110 هزار اقامت در ایام نوروز صورت گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری در حوزه مسیرهای گردشگری از 6 میلیارد تومان به 20 میلیارد تومان رسیده است، گفت: در سال‌های گذشته تفاهم نامه ای با شوراهای اسلامی شهرها در استان مبنی بر صدور مجوزهای تاسیسات گردشگری به شکل رایگان منعقد شد که خوشبختانه اکثر شوراهای اسلامی شهرهای استان این تفاهم را پذیرفتند، ولی اخیرا شورای اسلامی شهر اراک مصوبه ای را به شهردار اراک ابلاغ کرده است که براساس آن تاسیسات جانبی هتل‌ها را مجزا از هتل ها دانسته و به عنوان واحد تجاری محسوب کردند که این امر می تواند سرمایه گذاری هتل ها را با مشکل مواجه کند.

به گزارش ایسنا، مرتضی سورانه، عضو شورای اسلامی شهر اراک در ادامه این جلسه گفت: یک مصوبه در بودجه سال 97 شهرداری اراک تحت عنوان عوارض سالیانه کسب اماکن عنوان شده است ولی اطلاعات دقیقی در خصوص عوارض تاسیسات جانبی هتل ها ندارم و مصوبه جدیدی به مصوبات قبلی اضافه نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: