• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2291-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین شهرک گلخانه ای خصوصی ایران در ساوه

وزیر جهاد کشاورزی در سفری نیم روزه به ساوه و زرندیه از اولین و بزرگترین شهرک گلخانه‌ای خصوصی در ایران بازدید بعمل آورد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود حجتی در جریان این بازدید که با حضور برخی از مقامات استان و شهرستانی صورت گرفت از نزدیک در جریان نحوه فعالیت و تولیدات این شهرک گلخانه‌ای در شهر آوه از توابع بخش مرکزی ساوه قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی ساوه در حاشیه بازدید مقام عالی وزارت جهادکشاورزی از این گلخانه به خبرنگار ایسنا گفت: این شهرک گلخانه‌ای در دو فاز تاسیس شده است که فاز نخست آن از سال 1387 به وسعت 93 هکتار راه اندازی و 150 واحد گلخانه‌ای در آن احداث شد که 90 واحد به بهره‌برداری رسیده و 60 واحد آن هم اکنون زیر کشت انواع محصولات قرار گرفته است.

حسن شریفی اظهار کرد: تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز این شهرک گلخانه‌ای به جز گاز تامین شده است و هم اکنون 15 واحد زیر کشت انواع صیفی جات، هشت واحد کشت توت فرنگی، پنج واحد بادمجان، 15 واحد آلوئه ورا، دو واحد گل شاخه بریده لیلیوم و 16 واحد گل شاخه بریده رز قرار دارد.

وی گفت: این شهرک گلخانه‌ای در هر واحد برای سه نفر اشتغال دایم ایجاد کرده است و سالانه بیش از یک میلیون گل شاخه بریده و بیش از 600 تن انواع سبزی و صیفی جات و یک تن آلوئه‌ورا تولید می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی ساوه همچنین از آغاز عملیات اجرایی احداث فاز دوم شهرک گلخانه‌ای آوه در 97 هکتار با فعالیت 140 واحد گلخانه‌ای خبر داد و افزود: هم اکنون عملیات زیرسازی این شهرک 60 الی 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 14 واحد در حال بهره برداری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: