• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2391-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

حجتی: از تاخیر در پرداخت بهای گندم به کشاورزان عذرخواهی می کنم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: از تاخیر در پرداخت بهای گندم به کشاورزان عذرخواهی می‌کنم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود حجتی در حاشیه بازدید از اولین و بزرگترین شهرک گلخانه ای خصوصی ایران در شهر آوه از توابع شهرستان ساوه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: منابع مورد نیاز خرید تضمیمی گندم در اوایل اردیبهشت ماه تصویب و ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: هم اکنون قیمت جهانی گندم 1300 تومان است و قیمتی که از کشاورزان خریداری می‌شود 1370 تومان است. بخش عمده‌ای از آن به میزان حدود هفت میلیون تن به قیمت کیلویی 660 تومان به 70 هزار نانوایی در سطح کشور عرضه می شود تا نان به نرخ ارزان در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای تامین مابه التفاوت قیمت گندم و یارانه‌ای که به نان داده می‌شود، دولت از منابع بانک مرکزی که مقرر شده در اختیار شرکت بازرگانی دولتی قرار گیرد و هم از ردیف هایی که در بودجه پیش بینی شده است و هم فروش مستقیم گندم استفاده می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات تخصیص کامل منابع مالی خرید تضمینی گندم اظهار کرد: در تخصیص این منابع مشکلاتی همواره وجود دارد. پرداخت دیرهنگام از سوی بانک‌ها و کافی نبودن منابع مالی خزانه موجب تاخیر در پرداخت به کشاورزان می شود که از این بابت عذرخواهی می‌کنم اما تلاش خواهیم کرد که تاخیر در پرداختها به حداقل برسد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به ظرفیت بالای منطقه آوه در حوزه کشت گلخانه‌ای اظهار کرد: این منطقه بزرگترین و اولین شهرک گلخانه ای است که به همت کارآفرین بخش خصوصی ایجاد شده است و با ایجاد اشتغال به عنوان یک کارآفرین نمونه‌ ده‌ها واحد گلخانه ای را نیز تاسیس کرده است.

وی بیان کرد: یکی از بهره ورترین اشکال استفاده از منابع آبی توسعه کشت گلخانه‌ای است و دولت از کارآفرینان در این حوزه حمایت می‌کند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: