• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-985-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سرمایه‌گذاری گردشگری در استان مرکزی به مرز 200 میلیارد تومان رسید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از میزان سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری در استان توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد.

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در سال 1392 در حدود 11 پروژه سرمایه‌گذاری در استان مرکزی انجام گرفت که حجم این سرمایه‌گذاری 4.5 میلیارد تومان بوده است.

وی با تاکید بر رشد قابل توجه سرمایه گذاری گردشگری در استان مرکزی طی 4 سال بیان کرد: در سال 96 تعداد پروژه های سرمایه‌گذاری در استان به 36 پروزه با رقم سرمایه‌گذاری 60 میلیارد تومان رسید و در سال 97 موفق شدیم که این رقم را به مرز 200 میلیارد تومان برسانیم.

حسینی تصریح کرد: عمده پروژه‌ها در این سرمایه گذاری ها در شهرستان های اراک و محلات به اجرا رسیده است.

وی با بیان اینکه اکثر سرمایه‌گذاری های انجام شده توسط بومیان استان بوده است، گفت: پروژه‌های اجرا شده در حوزه احداث مجتمع بین‌راهی، هتل، رستوران سنتی و اقامتگاه بوم‌گردی بوده است و در حال حاضر در کلیه شهرستان‌های استان پروژه‌های گردشگری در حال اجراست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی اضافه کرد: شاخص‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در استان مرکزی در حال حاضر مربوط به احداث هتل چهار ستاره در محلات است، همچنین در اراک مجوز احداث 2 هتل صادر شده است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: