• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1792-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی:

با افتخار دیدگاه اصلاح‌طلبانه دارم
از تمامی هیات رییسه مجلس حمایت جدی می کنیم

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: به دموکراسی اعتقاد داریم و امروز که ترکیبی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در هیات رئیسه مجلس حاضرند از تمامی آنها حمایت جدی خواهیم کرد.

سید مهدی مقدسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به انتخابات دیروز هیات رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مطالبه به‌ حق مردمی این است که فراکسیون امید به عنوان یک فراکسیون تاثیرگذار، در اداره کشور نقش بیشتری داشته باشند و حرکت روز گذشته فراکسیون امید درخصوص انتخابات هیات رییسه و رییس مجلس نیز بر همین اساس صورت گرفت.

مقدسی گفت: فراکسیون امید در دور اول انتخابات هیات رئیسه مجلس رای خوبی کسب کرد، اما در دور دوم، علیرغم قول اصولگرایان که قرار بود تا پایان در رقابت بمانند، اما عهدشکنی کردند و در مرحله دوم رقابت حاضر نشدند.

وی افزود: با اینهمه ما به دموکراسی اعتقاد داریم و امروز که ترکیبی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در هیات رئیسه مجلس حاضرند از تمامی آنها حمایت جدی خواهیم کرد و البته مراقب رفتار و عملکرد آنها نیز هستیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فراکسیون با درک شرایط موجود کشور احساس کرد که نیاز به تغییر در هیات رئیسه وجود دارد، بر این اساس در این راه قدم برداشت و تا جایی هم پیروز شد و من آنرا به فال نیک می گیرم.

وی همچنین با اشاره به تیتر امروز یکی از روزنامه های استان مرکزی با این مضمون که نمایندگان فهرست امید استان تاکنون با اصلاح طلبان پیوند ایجاد نکرده اند، بیان کرد: قضاوتی که در این روزنامه انجام شده منصفانه نیست.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط من با اصلاح‌طلبان ارتباط مناسبی بوده و در شورای مرکزی فراکسیون امید حضور بنده حضوری برجسته‌ای بوده است که قضاوت آن با هیات رئیسه و دکتر عارف است، گفت: این حضور به معنای پایبندی به مواضع اصلاح‌طلبانه است البته به این مفهوم نیست که هرکسی که مدعی اصلاح‌طلبی است، بپذیریم بلکه اصلاح‌طلبانی که پایبند به دیدگاه هستند مورد توجه هستند.

مقدسی تصریح کرد: برخی نگاه کاسب‌کارانه دارند که هیچگاه مورد توجه ما نیستند، اما اصلاح‌طلبان واقعی را حمایت می‌کنیم و با رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان و اکثر اصلاح‌طلبان جلسات متعددی داشته و عضو فعال شورای مرکزی محسوب می‌شوم و قضاوت در این خصوص را باید از دکتر عارف پرسید.

وی با بیان اینکه تیتر یک روزنامه نمی‌تواند ارزش کار یک نماینده را بالا یا پایین ببرد هرچند که می‌توانند نقد کنند، پیشنهاد دهند و در این راستا مشکلی وجود ندارد، افزود: ممنون حمایت همه اصلاح‌طلبان در دوران انتخابات و بعد از آن هستم.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با افتخار دیدگاه اصلاح‌طلبانه دارم و وامدار کسی نیستم، اما با افراد افراطی در هر حوزه کاری مخالف هستم، بیان کرد: افراط و تفریط را مناسب نمی‌دانم. همواره باید روش معقول، منطقی و اعتدالی را در مواضع سیاسی داشته باشیم. با برخی افراد که حریم‌شکن هستند کاری نداریم ولی اصلاح‌طلبانی که دلسوز کشور و پایبند به چارچوب‌های نظام هستند، در زمین نظام بازی می‌کنند برای اصلاح جامعه قانون اساسی را قبول دارند مورد تایید و مانند دکتر عارف امروز نیز ایفاگر نقش خود هستند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: