• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2392-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی:

انگیزه الهی، اجتماع ملت و ولایتمداری رمز ماندگاری انقلاب امام است

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: انگیزه الهی، اجتماع ملت و ولایتمداری در تبعیت از منویات امام و رهبر معظم انقلاب، رمز ماندگاری انقلاب خمینی کبیر(ره) است.  

سیدمهدی مقدسی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی در پاسخ به این پرسش که چه عواملی را منشاء رسیدن انقلاب امام خمینی به 40 سالگی می دانید، عنوان کرد: مبانی فکری بسیار مستحکم حضرت امام‌خمینی(ره) در آغاز مبارزه علیه رژیم ستمشاهی پهلوی موجب تشکیل نهضتی بر مبنای دین مبین اسلام شد که به پشتوانه حمایت مردمی استمرار یافته و الگوی بی‌بدیل برای جهان شده است.

وی ادامه داد: امام راحل با اعتقاد راسخ، باور کامل و ایمان به خدا برای تشکیل حکومت اسلامی پا به عرصه گذاشت و اعتماد و حمایت مردم با جان و دل موجب شکل گیری نهضت شد و با توجه به مبانی انقلاب که رکن اصلی آن مردم بودند تا پای جان از آرمان ها و مبانی آن و اصولی که امام در تشکیل حکومت بر آن تاکید داشتند، ایستادند.

وی بیان کرد: مبانی فکری و دینی که انقلاب بر پایه آن شکل گرفته است باید از استحکام لازم برخوردار باشد که به فضل الهی با اعتقاد راسخ امام (ره) و پس از ایشان خلف صالح ایشان، رهبری معظم انقلاب، این مبانی با پشتوانه مردم از استحکام و اقتدار لازم برخوردار بوده و روز به روز بر شکوه و عظمت این نظام افزوده می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی آفت ها و توطئه هایی که علیه این انقلاب صورت می گیرد، گفت: همانطور که مردم در بدو شکل گیری این انقلاب با تبعیت از فرامین امام راحل این آفت ها را کنار زدند امروز نیز در عمل به منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری با زدودن آفت ها و خنثی کردن توطئه های دشمنان با بصیرت و تدبیر زمینه استمرار این حکومت دینی و اتصال آن به حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) را فراهم کنند.

وی از مردم به عنوان ولی نعمت این انقلاب یاد کرد که تا پای جان برای صیانت از دستاوردهای انقلاب ایستاده اند و گفت: وظیفه مسئولان این است که خدمات صادقانه خود را به مردم ارائه دهند تا با حفظ وحدت و انسجام ملی تلاش کنیم تا مشکلات و گرفتاری های اقتصادی برطرف و یک فضای همدلی و هماهنگی مطلوبی برای بقای انقلاب در جامعه حکمفرما باشد.

مقدسی تصریح کرد: در آستانه فرا رسیدن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) ضمن تجدید عهد و  پیمان با آرمان های امام و رهبری، باید ب ه تکلیف اصلی خود که همانا جلب رضایت مردم است عمل کنیم که خدمت به مردم و بویژه محرومان جامعه از مهمترین تاکیدات امام بود.

وی در ادامه بر عمل به وصیتنامه عبادی و سیاسی امام راحل به عنوان نقشه راه کشور تاکید کرد و گفت: در این وصیتنامه پرمحتوا بر ادامه مسیر انقلاب به طور واضح و شفاف اشاره شده است و باید دقت کرد که در تبعیت از رهبری معظم انقلاب در جهت تعالی جامعه در همه ابعاد جامعه به حفظ دستاوردهای انقلاب کمک کنیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری با عنوان حفظ حرمت بیت حضرت امام خمینی(ره) بر عهده چه کسانی است و این ضرورت به چه میزان احساس می‌شود؟ گفت: مردم با عشق و علاقه نسبت به امام از انقلاب حمایت کردند و محبوبیت آن بزرگوار در دل مردم جاودانه بوده و هست و مردم به امام و یادگاران آن بزرگوار عشق می ورزند.

وی عنوان کرد: بیت امام خمینی (ره) بر ادامه منش امام اهتمام دارند و این مسیر را با رفتار و مواضع مناسب و نیز از سر تواضع و فروتنی پیموده‌اند و با پیروی از رهبری انقلاب بر اصول و مبانی که امام عزیز ترسیم کرده بود تاکید دارند.

مقدسی با تاکید بر حفظ حرمت بیت امام(ره) توسط مردم اظهار کرد: بیت امام (ره) همچنان مورد وثوق و احترام مردم هستند و حفظ حرمت آنان را پاسداشت راه و آرمان‌های معمار کبیر انقلاب می‌دانند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: