• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

صدور مجوز احداث 2 اکوکمپ و 7 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای میقان

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از صدور مجوز احداث 2 اکوکمپ و7 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای میقان خبر داد و گفت: با این اقدامات حدود 100 اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در بازدید از کمپ گردشگری میقان افزود: تالاب کویری میقان اراک یکی از 10 تالاب مطرح کشور و از زیستگاه ‌های مهم پرندگان کمیاب است که همین مزیت در کنار اکوسیستم منحصر بفرد این تالاب یکی از پتانسیل های مهم گردشگری استان به شمار می رود.

وی اظهار کرد: اکوتوریسم گرایشی نوین در صنعت جهانگردی و گردشگری بشمار می رود و چشم اندازها و مناظر زیبای طبیعت از کانون ها و جاذبه های مورد توجه در این صنعت است. با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه، تنوع و تعدد پدیده های طبیعی موجود در تالاب میقان، می توان با همکاری گسترده و بلند مدت دستگاه هایی مانند محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و فرمانداری اراک، ضمن در نظر گرفتن مباحث زیست محیطی، گردشگری و اقتصاد حول محور آن را رونق بخشید.

حسینی اظهار کرد: اداره کل تمام تلاش خود را خواهد کرد که زمینه سازی مطلوبی برای حفظ اکوسیستم منطقه انجام پذیرد، از این رو در حال حاضر مجوز احداث 2 اکوکمپ و 7 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای اطراف را صادر کرده که ضمن رعایت مباحث زیستی منطقه، اقتصاد محلی را رونق بخشد و در توانمند سازی جوامع محلی نیز تاثیر داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در پایان گفت: این تالاب به عنوان یک زیستگاه طبیعی، یک سایت پرنده نگری مطلوب و مورد استفاده کشوری است که در حال حاضر با دو برج پرنده نگری به علاق مندان سرویس می دهد. همچنین وجود دو جزیره کریستالین که از رسوبات کربنات کلسیم و سایر املاح با ارزش تشکیل شده، زیبایی این تالاب را چند برابر کرده اما این فرصت نباید به علت برداشت های بی رویه معدنی دستخوش تغییرات نامطلوب زیستی در منطقه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: