• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5084-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

سرمايه گذار پروژه ٥٨ متري روند كاري خود را تشريح كرد/جزئيات به كميسيون برنامه و بودجه ارجاع شد

صحن رسمي شوراي شهر اراك امروز ميزبان شركت پرشين توسعه غدير جهت سرمايه گذاري در پروژه ٥٨ متري بود و سرمايه گذار در این جلسه روند كاري خود را تشريح كرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، شهردار اراك در اين جلسه بيان كرد: به منظور اجراي پروژه ٥٨ متري شركت ساينا استيل چين اعلام آمادگي كرد كه طي تفاهم نامه منقعد شده با شهرداري اراك اين پروژه به پكن ارسال شده است و به نظر مي رسد تا ١٥ روز آينده پاسخ نهايي از پكن دريافت خواهد شد كه به صحن ارجاع مي شود .

داوود تاجران با اشاره به شركت پرشين توسعه غدير بيان كرد: شركت به عنوان سرمايه گذار پروژه ٥٥ متري منابع مالي را بی هيچ گونه محدوديتي از طريق فاينانس تامين مي كند و وام لازم را جهت اجراي پروژه تخصيص مي دهد .

وي سود اين وام را با خريد تجهيزات خارجي ٧ درصد دانست و افزود: بازپرداخت اين وام داراي ٥ سال تنفس است كه در اين مقطع وام به صورت قرض الحسنه است و سودي به آن تعلق نمي گيرد و شركت ١٢٠ روزه در جهت آزاد شدن سرمايه و پرداخت وام اقدام مي كند .

به گزارش ايسنا، در اين جلسه مديرعامل شركت پرشين توسعه غدير بيان كرد: خط اعتباري ٢١ ميليارد يورويي در سال ٢٠١٤ براي كشور در نظر گرفته شده است كه براساس پروژه هاي مختلف به كشور تزريق مي شود و تاكنون نيز مبالغي تامين شده است .

پژوهش نيا مدل كاري شركت پرشين توسعه غدير را مدل بيمه پوشش تضمين سرمايه گذاري دانست و گفت: منشا اين منابع مالي تامين شونده براي پروژه صندوق سرمايه گذاري اتحاديه اروپاست كه بيمه، تضمين لازم جهت بازپرداخت اين منابع مالي را به صندوق مي دهد و وجه در ابتدا در شعب يكي از بانك هاي داخلي در اروپا آزاد و سپس به داخل كشور منتقل و پرداخت مي شود .

وي با اشاره به اينكه شركت در سال ٨٨ و در اوج وضع تحريم ها به كشور فعاليت خود را آغاز و با نگاه بازرگاني و سرمايه گذاري به پروژه هاي كشور ورود كرد افزود: شركت در چهار فاز پارس جنوبي با تيم وزارت نفت سرمايه گذاري و همكاري داشته است و در بازه زماني سال ٨٨ تا ٩٠ بالغ بر ١٤.٥ ميليارد دلار در بحث سرمايه گذاري آزادسازي داشته است و بعد از برجام نيز ٥٠٠ ميليارد تومان با شركت ها قرارداد منعقد شده است كه تا آخر خرداد ماه ٢٠٠ ميليارد تومان از طريق فاينانس آزاد مي شود .

به گزارش ايسنا؛ پس از توضيحات مفصل شركت پرشين توسعه غدير در صحن و پرسش و پاسخ اعضاي شورا مقرر شد كه اين سرمايه گذاري به صورت مشروح و دقيق در كميسيون برنامه و بودجه شورا مورد بررسي قرار گيرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: