• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-293-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

نبود پیست استاندارد تمرینی بزرگترین مشکل رکوردار اسکیت سرعت ایران!

احمدی: رکوردم با رکورد نفر اول دنیا برابری می کند

رکوردار اسکیت سرعت ایران گفت:رکوردم با رکورد نفر اول دنیا برابری می کند.

حانیه احمدی، درخصوص وضعیت خود در تیم ملی اسکیت به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: تاکنون شش مرحله تست انتخابی تیم ملی را پشت سر گذاشته‌ام که در مجموع این شش مرحله موفق شدم در ماده 100 متر نفر اول انتخابی تیم ملی شوم و در نهایت توانستم در تست روز جمعه بهترین رکوردم را که با رکورد نفر اول دنیا در ماده 100 متر برابر بود، ثبت کنم. قبل از این، بهترین رکورد من 10:800 و 10:900 بود که در آخرین تست تیم ملی در روز جمعه توانستم رکورد  10:700 را به ثبت برسانم که سر و صدای زیادی در مجامع اسکیت به پا کرد .

جوان ترین عضو تیم ملی اسکیت بانوان کشور در بخشی از سخنانش پیرامون شرایط خود جهت حضور در مسابقات جهانی هلند گفت: شرایط و وضعیت من نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده و رکوردم با دو نفر اول دنیا برابری می کند. سال گذشته برای نخستین بار به مسابقات جهانی اعزام شدم و در آن مسابقات که به میزبانی نانجینگ چین برگزار می‌شد توانستم با کسب مقام هفتم جهان، بهترین مقام تاریخ اسکیت ایران را به دست بیاورم. امیدوارم بتوانم در مسابقات جهانی هلند که دهم تیرماه آغاز می شود مقام بهتری کسب کنم و برای کشورم افتخار آفرینی کنم.

وی در خصوص حمایت های هیئت اسکیت و ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: حمایت های هیئت اسکیت و ورزش و جوانان استان صرفا معنوی هستند و حمایت های مادی بسیار ضعیف است، در حالی که ورزش اسکیت یکی از گران‌ترین و پر هزینه ‌ترین ورزش هاست و به تبع آن وسایل و ملزومات این ورزش هم بسیار گران هستند. من هم یک دانشجو هستم و منبع درآمد خاصی ندارم. اگر حمایت‌های بیشتری از من صورت بگیرد، طبیعتا می توانم با آرامش خاطر و تمرکز بیشتری به فعالیت حرفه ای بپردازم.

احمدی با انتقاد از کمبود امکانات و نبود پیست استاندارد در شهر اراک عنوان کرد: بزرگترین و مهمترین مشکل ما، نداشتن پیست استاندارد تمرینی است. نبود پیست تمرینی استاندارد در کیفیت کار و تمرینات ما بسیار تاثیرگذار است. قطعا اگر زمین تمرین مناسبی برای ما وجود داشته باشد، رکورد ما هم بهتر خواهد شد. تنها زمینی که ما در آن تمرین می کردیم، پیست 400 متری استادیوم امام خمینی(ره) بود که آن هم در حال تبدیل شدن به پیست تارتان برای دوومیدانی است. نزدیک به 10 سال است که یک پیست اختصاصی اسکیت در وزرشگاه امام خمینی(ره) احداث شده که مدت هاست در منتظر آسفالت شدن آن هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: