• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3091-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مقدسی عنوان کرد:

جهت‌دهی 20 درصد سرجمع اعتبارات استانی به سمت تسهیلات تولید

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در حمایت از تولید مصوب کرد که 20 درصد سرجمع اعتبارات استانی در قالب تسهیلات به تولید اختصاص یابد و کاهش اعتبارات استان‌ها نسبت به سال 96 تحت تاثیر جهت گیری در راستای توسعه و ایجاد اشتغال و تقویت واحدهای تولیدی است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه مرکزی، سید مهدی مقدسی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اراک که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: در حمایت از تولید، مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که 20 درصد سرجمع اعتبارات استانی در قالب تسهیلات به تولید اختصاص یابد و کاهش اعتبارات استان‌ها نسبت به سال 96 تحت تاثیر جهت گیری در راستای توسعه و ایجاد اشتغال و تقویت واحدهای تولیدی است.

وی ادامه داد: به دلیل با اهمیت بودن پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) با هماهنگی نمایندگان مجلس قرار شد بیش از 30 میلیارد تومان به اعتبارات این بیمارستان و پروژه های دانشگاه ها و امر ورزش از محل اعتبارات استانی اضافه شود. البته پروژه بیمارستان ولیعصر ردیف ملی داشت ولی این پروژه جزو مواردی است که باید از محل اعتبار استانی به ردیف اعتبارات ملی آن کمک شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه نوع نگاهی که مجلس شورای اسلامی دارد این است که از سرجمع اعتبارات ملی کم و به اعتبارات استانی اضافه شود، گفت: مصوب شده است که اعتبارات استانی تا پایان برنامه ششم توسعه به 30 درصد افزایش پیدا کرده ۷۰ درصد اعتبارات ملی باقی می‌ماند، به همین جهت در بودجه استانی سال‌های 96 و 97 شاهد افزایش نسبت به سال های گذشته هستیم.

وی تصریح کرد: مدیران کل، فرماندار اراک، مدیران این شهرستان اهتمام بیشتری برای جذب اعتبارات ردیف‌های ملی که امکان تخصیص استانی دارد، داشته باشند، خوشبختانه همه دستگاه ها کم و بیش دارای پروژه ها و طرح هایی هستند، که می‌توانند اعتبارات آن را از محل ردیف‌های ملی جذب و تامین کنند، به عنوان مثال سازمان محیط زیست برای احیای تالاب‌ها و غیره دارای ردیف ملی است که قابلیت تخصیص به ادارات کل استان‌ها را دارد.

مقدسی با اشاره به اینکه 70 میلیارد تومان دیگر از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان واریز شده است، گفت: از فرماندار اراک انتظار داریم نتیجه ارزیابی دستگاه‌های شهرستان را به مردم اعلام کند. دستگاهی که حاضر نیست در کمیته برنامه ریزی شرکت کند، باید مورد مواخذه قرار گیرد و دستگاه‌های فعال و پویا در خدمت رسانی به مردم مورد تشویق قرار بگیرند.

وی ادامه داد: برای بازنگری طرح هادی روستاها اعتباراتی تخصیص می‌یابد، ولی هزینه بازنگری این طرح بالاست در صورتی که اگر در نوع مناقصات و نحوه ورود به موضوع عملکرد بهینه صورت گیرد یقینا به جای 10 روستا می‌توان برای 20 روستا بازنگری طرح را انجام داد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی  در پایان تاکید کرد: هنر مدیران است که بتوانند از اعتبارات محدود، استفاده بهینه را ببرند و بهره وری را افزایش دهند، ولی متاسفانه سرجمع اعتبارات استانی برای کل نیازهای شهرستان اراک کافی نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: