• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-4392-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

آیت الله اراکی: امروز محور مقاومت در عالی ترین وضعیت اقتدار قرار دارد/با دفاع از فلسطین از انسانیت دفاع می کنیم

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروز دشمن در حال فروپاشی است و محور مقاومت در عالی ترین وضعیت اقتدار قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله محسن اراکی در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در اراک با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص قوم بنی اسراییل افزود: بر اساس وعده الهی روزگار رژیم غاصب صهیونیست رو به پایان است و سرانجام مسلمانان با قبضه آهنین خود بر سر این رژیم خواهد کوفت و این رژیم را از میان برخواهد داشت .

وی با بیان اینکه مسئله قدس از چند زاویه قابل بررسی است گفت: اگر از نگاه انسانی به این مسئله بنگریم متوجه می شویم که صحنه رویارویی ظالم و مظلوم که در فلسطین رخ داده در تاریخ معاصر بشر بی نظیر است .

اراکی اظهار کرد: رژیم غاصب صهیونیستی 70 سال پیش با کمک انگلیس و همپیمانانش شکل گرفت و در ادامه با حمایت آمریکا تقویت شد .

وی با ابراز شگفتی از ناآگاهی برخی دانشگاهیان و چشم پوشی برخی از آنان در خصوص چگونگی شکل گرفتن این رژیم گفت: فلسطین سرزمینی دارای مرز و ملت و حکومت تعریف شده و بخشی از حکومت عثمانی بود ولی انگلیسی ها منطقه عراق، اردن و فلسطین را اشغال کرده و زمینه شکل گیری رژیم صهیونیستی را در فلسطین فراهم کردند .

اراکی افزود: آنها یهودیانی را از سراسر جهان جمع کرده و به این سرزمین منتقل کردند و به آنها وعده تشکیل دولت یهودی در فلسطین دادند و در نهایت یک حکومت جعلی را در این منطقه تاسیس کردند .

وی با بیان اینکه اساس این حکومت از آغاز بر ظلم و جنگ و خونریزی بوده است افزود: قتل عام هایی که این رژیم در فلسطین مرتکب شد در دنیا نادر است. آنها علاوه بر کشتار مردم بخشی از ملت فلسطین را وادار به مهاجرت کردند و دولتی را به نام اسراییل شکل دادند. اساس شکل گیری این رژیم بر کشتار و غصب است .

اراکی با بیان اینکه معتقدیم چیزی به نام اسراییل وجود ندارد گفت: آنچه امروز به نام اسراییل وجود دارد یک باند مسلح اشغالگر تروریستی است که کاری جز کشتار مردم و آواره کردن آنها ندارد و باید از بین برود .

وی افزود: یک دولت وقتی رسمی و قانونی است که از سه عنصر مرز جغرافیایی مشخص، حاکمیت مشخص و ملت دارای هویت تاریخی برخوردار باشد .

وی با بیان اینکه آنچه امروز به نام اسراییل شناخته می شود از این سه عنصر بی بهره است گفت: این رژیم برای خود مرز مشخص جغرافیایی شناخته شده تعریف نمی کند و همین مسئله یکی از مسائل خطرناک بودن این رژیم است چراکه معتقد است هرجا که نیروی نظامی او پیش برود محدوده اوست .

اراکی با اشاره به حملات اسراییل به غزه، کرانه باختری و لبنان گفت: این رژیم به دنبال اضافه کردن این مناطق به محدوده ای است که سازمان ملل به ظلم برای اسراییل به رسمیت شناخت .

وی در ادامه با بیان اینکه این رژیم، ملت تعریف شده نیز ندارد و ملتی به نام ملت اسراییل وجود ندارد گفت: یهودیانی از سراسر جهان در این منطقه گرد آورده شدند تا چنین رژیم اشغالگری شکل بگیرد و این رژیم به عنوان عامل غربی ها بتواند بر این منطقه سیطره ایجاد کند و حاکمیت آمریکا و اسراییل را بر منطقه تثبیت کند و آنها بتوانند منابع این منطقه را از آن خود کنند .

اراکی با اشاره به موقعیت استراژیک خاورمیانه گفت: انگلیس و آمریکا برای تثبیت سیطره خود بر منطقه این رژیم را ایجاد کردند .

اراکی با تاکید بر اینکه اسراییل از حاکمیت تثبیت شده نیز برخوردار نیست گفت: این رژیم همواره در درون و بیرون درگیر جنگ بوده است پس به تثبیت نیز نرسیده و در نتیجه چنین رژیمی که از این سه عنصر مهم بی بهره است، در واقع وجود خارجی ندارد و اینکه می گوییم باید از بین برود منظورمان از بین رفتن اسراییل به عنوان یک باند تروریستی است که در سراسر دنیا فساد ایجاد کرده است .

وی با بیان اینکه اسراییل و آمریکا نقش مهمی در ایجاد داعش داشته اند و امریکا به این اقدام خود اعتراف کرده است گفت: اسراییل به همراه عربستان و مصر و برخی کشورهای منطقه بازوی آمریکا در ایجاد داعش بوده است .

وی با اشاره به جنگی که در سوریه رخ داد گفت: سیاستگزاری و پشتیبانی و مدیریت این جنگ توسط اسراییلی ها انجام شد، آنچنانکه شیمون پرز عنوان کرده بود که آنچه بر سر سوریه می آید تنبیهی است که در حق سوریه اجرا می کنیم چراکه حاضر نشدند با ما قرارداد صلح امضا کنند .

اراکی با بیان اینکه اگر داعش در سوریه موفق می شد مرزهای ایران نیز تهدید می شد گفت: با حانفشانی مدافعان حرم و مدیریت رهبری این توطئه بزرگ بین المللی خنثی شد .

وی در ادامه گفت : اگر با نگاه انسانی نیز به مسئله فلسطین بنگریم، فلسطین مسئله قرن ماست و اگر در برابر ظلمی که به این ملت روا شده سکوت کنیم این ظلم گسترش یافته و جهان را فرا می گیرد .

اراکی با بیان اینکه ما امروز با دفاع از فلسطین از بشریت و انسانیت دفاع می کنیم گفت: امروزه جبهه واحدی در دنیا پشت سر جبهه مقاومت علیه اسراییل شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین یک مسئله انسانی است و باید از این ملت در برابر اشغالگران دفاع کرد گفت: از نگاه دینی نیز اگر به این مسئله بپردازیم، امت اسلام یک امت واحده است و جامعه اسلامی باید از بخشی از پیکر خود که مورد ستم قرار گرفته دفاع کند.

وی با ابراز شگفتی از رفتار برخی مدعیان تشیع از جمله فرقه شیرازی ها گفت: آنها چگونه ادعای شیعه گری می کنند در حالی که با اسراییلی ها هم پیمان می شوند.

اراکی اظهار کرد: قریب به 37 شبکه تلویزیونی ماهواره ای در جهان با حمایت مالی عربستان برای ترویج تشیع انگلیسی برنامه سازی می کنند . آنها می خواهند به هیات های عزاداری ما رخنه کنند. باید آگاه باشیم و نگذاریم یک فرقه انگلیسی به کشور رخنه کرده و نیات خود را عملی کند.

وی در خصوص یکی از شاخص های تشیع انگلیسی را که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود گفت: این شاخصه اینست که تلاش می کند جبهه جنگ را از مقابل امریکا، انگلیس و اسرائیل به جبهه مقابله با جمهوری اسلامی تبدیل کند.

اراکی اظهار کرد: شبکه های ماهواره ای معاند برای تهییج مردم ما علیه فلسطینی ها و قرار دادن شیعه و سنی در مقابل هم تلاش می کنند و با بیان کردن دروغ های بزرگ سعی می کنند بین مردم شیعه ایران و مردم سنی کشورهای مسلمان تحت ظلم اختلاف ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: سرزمین فلسطین یک سرزمین اسلامی است و اگر به یک سرزمین اسلامی تجاوز شود وظیفه دیگر مسلمانان پشتیبانی از کشوری است که مورد تجاوز قرار گرفته است، این از بدیهیات دین ماست.

اراکی با بیان اینکه کشور اسلامی کشور امام زمان (عج) است افزود: حمایت از خاک فلسطین مصداق حمایت از کشور امام زمان(عج) است.

وی با بیان اینکه فرقه شیرازی ها در انگلیس مرکزی ایجاد کرده و در این مرکز پذیرای یک گروه صهیونیستی حامی دولت اسراییل بوده گفت: آنها در دیدار با این گروه اعلام کرده اند که با این رژیم غاصب جنگی ندارند و جنگ آنها با جمهوری اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه باید در برابر جریانات نفوذی هوشیار  بود و مقام معظم رهبری نیز بر این مهم تاکید دارند گفت: دشمن در چند جبهه به دنبال نفوذ است و یکی از این جبهه ها جبهه اقتصادی است. بر این اساس از دولت و مسئولان می خواهیم در این خصوص هوشیار باشند و جلوی عناصر نفوذی که می خواهند در اقتصاد کشور رخنه کنند را بگیرند و دست آنها را رو کنند.

وی به تلاش جریانات نفوذی برای رخنه در حوزه فرهنگ نیز اشاره کرد و گفت: آنها با تبلیغ در میان مردم ما تلاش می کنند اراده ملت را در برابر دشمنان سست کنند.

اراکی با تاکید بر اینکه امروز از دیروز بسیار قوی تر هستیم و شرایط مان بسیار بهتر از دوران هشت ساله جنگ است گفت: در آن دوران علاوه بر تحریم ها نفت به قیمت بشکه ای 8 دلار فروخته می شد البته همین را هم نمی خریدند و در واقع در محاصره بی نظیری قرار داشتیم، اما ملت ما با اراده و مقاومت جنگ را مدیریت کردند و شهدا به رهبری امام راحل جنگ را هدایت کردند و سرافراز از آن بیرون آمدیم و دشمن را در شرایطی قرار دادیم که ناچار شد به کویت حمله کند و در نهایت سرنگون شد.

وی افزود: اگر دیروز نوبت نابودی صدام بود و ملت ما توانست اینکار را بکند امروز در نتیجه ایستادگی ملت ایران نوبت آنست که آمریکا نیز سرنگون شده و دست او از منطقه کوتاه شود.

اراکی اظهار کرد: دشمن اعم از آمریکا و انگلیس و اسرائیل دچار اختلافاتی در درون خود و در بیرون با یکدیگر هستند و در واقع امروز دشمن در حال فروپاشی است و محور مقاومت در عالی ترین وضعیت اقتدار قرار گرفته است. امروز یک دایره وسیع اقتدار را در منطقه رقم زده ایم که روز به روز در حال تقویت و پیشروی به سوی اهداف است.

وی اظهار کرد: روزگاری فلسطینی ها نمی توانستند ظلم را پاسخ دهند اما امروز در برابر آن می ایستند و پاسخ می دهند. در جولان سوری ها به اسرائیل حمله می کنند و در جنوب لبنان رزمندگان مقاومت اسراییل را سرکوب کردند و این شرایط قدرت گرفتن مقاومت است.

اراکی با بیان اینکه امروز ایران ابرقدرتی است که توانسته در برابر آمریکا و اسرائیل بایستد و سینه سپر کند گفت: امروز توانسته ایم انگشتان آمریکا را در منطقه قلم کرده و دست او را از سوریه، عراق، لبنان و غزه کوتاه کنیم. جبهه مقاومت در لبنان در انتخابات پیروز شد و در عراق در آستانه پیروزی کامل است.

وی با تاکید بر اینکه شرایط سخت امروز سپری خواهد شد، گفت: اگر در شرایط تحریم صبر پیشه کرده و در برابر تهدید دشمنان مقاومت کنیم، پیروزی صددرصدی ما تضمین خواهد شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: