• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-4792-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

سلیمی عنوان کرد:

پرداخت بیش از 200 میلیارد تومان حقوق دولتی توسط معادن محلات/رشد 3 درصدی بودجه شهرستان

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده از سال گذشته تاکنون، علیرغم کاهش 20 درصدی بودجه استان، بودجه شهرستان محلات 3 درصد رشد داشته است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در نشستی با اهالی رسانه با اشاره به پیگیری های انجام شده جهت طرح‌های شهرستان گفت: امور اجرایی مربوط به دولت است و در همین زمینه بعنوان نماینده پیگیر موضوعات مختلف شهرستان  بوده ام. در بحث شهرک ماهیان زینتی تاکنون در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی قول شش میلیاردی دولت را پیگیری کرده ایم که تاکنون سه میلیارد آن تخصیص یافته است، همچنین با توجه به کاهش بارش‌ها و انحراف در بارش ها با کاهش نگران کننده دبی آبی سرچشمه مواجه بودیم و در همین خصوص بحث اتمام خط انتقال آب به سرچشمه در دیدار با وزیر نیرو پیگیری و چهار میلیارد تومان جهت اجرای این طرح اختصاص یافته است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش بودجه دانشگاه دولتی محلات اشاره کرده و گفت: در حالیکه بودجه دانشگاه اراک با قدمت چندین ساله 50 میلیارد است اما با پیگیری های صورت گرفته دانشگاه دولتی محلات در سال جاری بودجه 11 میلیاردی ملی دارد، همچنین با پیگیری های صورت گرفته و علیرغم درخواست نمایندگان اصفهان و اصرار آنان، بین المللی شدن نمایشگاه سنگ نیم ور محقق شده و این ارتقاء موجب توسعه شهرستان و  نقش آفرینی در اقتصاد کشور است.

سلیمی همچنین در خصوص احداث نمایشگاه دائمی گل محلات و پیگیری های صورت گرفته این چنین گفت:  احداث نمایشگاه دائمی گل و گیاه و تلاش برای دریافت مجوز و دریافت زیر ساختهای دهکده گل یکی دیگر از موارد مهم بوده که در حال پیگیری است و با سرمایه گذاری  9 میلیارد تومانی تولید کنندگان گل و گیاه بزودی ایجاد خواهد شد همچنین جابجایی بخشی از شهر نیم ور در بحث مناطق حفاظت شده که با پیگیری های مستمر و در شورای عالی محیط زیست صورت گرفت که این امر  میتواند به  گسترش قطب صنعتی و توسعه اقتصادی این شهر بیش از گذشته کمک  کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی دیگر اقدامات خود در حوزه شهرستان را برشمرده و افزود: تجهیز بیمارستان شهرستان به دستگاه ماموگرافی که ظرف چند روز آینده به بهره برداری خواهد رسید، احداث خانه جوان در شهرستان در صورت تامین زمین مورد نیاز با رایزنی های صورت گرفته با معاون رئیس جمهوری و نیز پیگیری جهت راه اندازی دو واحد کارخانه تولید کاغذ از سنگ در شهرستان  که امیدواریم با توجه به نوسانات نرخ ارز و نیز اعمال تحریم های ناجوانمردانه آمریکا جهت ورود دستگاه های این دو واحد با مشکل مواجه نشویم، از دیگر اقدامات در حوزه اقتصاد و فرهنگ شهرستان بوده است.

وی با اشاره به افزایش چند درصدی بودجه شهرستان محلات در سالجاری گفت : با توجه به پیگیری ها صورت گرفته متعدد و اعتراضات متعدد از سال گذشته تا کنون علیرغم کاهش 20 درصدی بودجه استان بودجه شهرستان 3 درصد رشد داشته است .

سلیمی با انتقاد از برخی مسئولین گفت: مسئولین شهرستان در موفقیت ها کمک کار هستند ولی متاسفانه عده ای اندک نه تنها کمک کار نبوده بلکه در برخی موارد چوب لای چرخ توسعه شهرستان می گذارند . انتقاد از برخی مسئولین کارآمد بوده است زیرا در بحث احقاق حقوق مردم با هیچ کس تعارف ندارم و با مسئولینی که جلوی توسعه شهرستان را بگیرند به شدت و به صورت قانونی برخورد خواهم کرد.

وی در ادامه گفت: علیرغم اینکه در رسانه های مختلف از بنده بعنوان نماینده ای منتسب به یکی از جریانهای سیاسی نام می برند اما من نماینده احزاب سیاسی نیستم و نماینده مردم هستم، در ایام انتخایات یکی از رسانه های جناحی استان ویژه نامه تبلیغاتی برای اینجانب چاپ کرده بود که دستور دادم آن را آتش بزنند. بنده نماینده ای وابسته به جناح خاصی نیستم .

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا در خصوص تحقق حقوق دولتی معادن شهرستان نیز گفت: مجلس در سال 1390 حقوق دولتی معادن را مصوب کرده که بر طبق آن  بایستی 15 درصد از این مبلغ جهت زیرساختهای شهرستان های دارای معادن هزینه شود. با پیگیری های فراوان در یکی از سالها مبلغی اندک در این خصوص پرداخت شد اما در خصوص 15 درصد از حقوق دولتی معادن شهرستان محلات در 5 سال گذشته اقدامی نشده است.

سلیمی اظهار کرد: در طول 4 سال گذشته بیش از 200 میلیارد تومان حقوق دولتی از سوی پیمانکاران شهرستان به خزانه واریز شده  ولی چیزی عاید شهرستان نشده است. در صورت تحقق این مهم در حدود 30 میلیارد تومان به شهرستان اختصاص می یابد که سه برابر بودجه سالانه شهرستان است. ولی متاسفانه علیرغم پیگیری های مکرر تاکنون این مهم محقق نشده. در این خصوص از وزیر طرح سوال شده و پیگیر موضوع هستیم، تحقق این مهم به خزانه و رییس جمهور مرتبط  است .

وی گفت: در سال اخیر مجلس مصوبه جدیدی داشته که طی آن یک درصد از فروش معادن باید به شهرستان تخصیص یابد. در برخی استان ها خزانه معین فعال شده و در ابتدای هفته آتی جلسه شورای عالی معادن در استان به ریاست استاندار مرکزی تشکیل و در این خصوص تصمیمات اجرایی اتخاذ خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رسالت کار خبر بسیار سنگین بوده و خبرنگاران امانت دار صدق و حقیقت هستند بر این مبنا اخبار نباید به صورت گزینشی توسط رسانه منتشر و تحت فشار جناح ها و جریان ها مسیر شفاف اطلاع رسانی مختل شود که این موضوع قطعا آسیب زاست و به حیثیت رسانه خدشه وارد می کند و آینده را با خطرات فراوانی مواجه خواهد ساخت .

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدماتی که خبر و خبر رسانی در سطح شهر دارد افزود: خبر و خبر رسانی در اصلاح امور شهر کمک رسان است و به اتخاذ تصمیمات صحیح کمک کرده و به جلوگیری از انحراف و به پرورش استعدادها نیز کمک می کند. از طرفی این شغل بسیار ارزشمند است زیرا اطلاع رسانی امری راهگشاست و به جلوگیری از به خطا رفتن مسئولان کمک می کند.

وی با اشاره به جایگاه مطلوب شهرستان محلات در حوزه رسانه و تعداد زیاد آنها در شهرستان گفت: دلیل این مسئله سیاسی بودن بیش از حد این شهر و پیگیری اخبار توسط مردم است که این شرایط مسیر ارتباط گیری جریان ها را با مشکلاتی مواجه کرده است. این مسیر نباید به سمتی پیش رود که این جریان ارتباطی مخدوش شود بنابراین همه جناح ها و گروه ها باید حرف خود را بزنند از طرف دیگر حبس اخبار به ضرر شهر است.

سلیمی درادامه با اشاره به سوابق خود دردوران نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت یا عدم فعالیت در مجلس خود نشان دهنده عملکرد نماینده یک شهرستان است. حق مردم باید در مجلس بیان شود و بنده نیز با همین رویکرد در سطح مجلس فعال هستم و در دیدار با وزرا و نمایندگان دولت با استفاده از نظرات مردم مسائل و مشکلات آنان را پیگیری می کنم .

وی خود را شخصی انتقادپذیر نامید و بیان کرد: از انتقاد با آغوش باز استقبال کرده و انتقادات سازنده در جهت اصلاح امور شهرستان را با جان و دل پذیرا هستم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: