• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6884-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

چشم‌پوشي از تخلفات امروز عامل كوتاه آمدن در برابر ديگر تخلفات

رييس كميسيون خدمات شهري، محيط زيست و سلامت شوراي شهر گفت: اگر امروز بر تخلفات چشم بپوشيم تا اخر راه شورا با از تخلفات شم بپوشيم.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، طوفان محمدي در صحن رسمي شوراي شهر اراك در نطقي بيش از دستور با تاكيد بر اينكه جامعه امروز نيازمند شفافيت، قانونمداري و تقويت اعتماد بين مردم و مسئولان است، بيان كرد: پارلمان محلي و شوراي شهر بايد به عنوان يك نهاد  نظارتي از حقوق مردم دفاع كند و اگر اين مسئولين فراموش و وارد مصلحت انديشي شود اساسا از فلسفه وجودي خود فاصله گرفته است.

وي با اشاره به اقدام يكي از ادارات دولتي در هفته گذشته مبني بر ساخت بناي بدون پروانه در عرصه افزود: عليرغم اطلاع‌رساني شهروندان، شكايت حضوري و تماس پي در پي با شهرداري و پيگري مستقيم برخي اعضاي شوراي شهر بنا به دلايل نامعلوم شهرداري منطقه نسبت به توقف ساخت بنا تعلل كرده است و اين تعلل منجر به احداث سقف بنا شد.

محمدي با طرح سه ابهام در اين موضوع مبني بر اينكه آيا در اجراي قوانين بين مردم و ادارات دولتي تفاوتي وجود دارد؟ آيا تعلل عامدانه بوده است؟ و مديريت ساخت و ساز شهري با شهرداري يا هر اداره دولتي بنا به صلاح ديد و يا اعمال نفوذ است؟ بيان كرد: وظيفه شهرداري مطابق قانون توقف ساخت و تخريب بنا بدون پروانه تا بيش از احداث سقف است كه در اين زمينه تعلل عامدانه شهرداري عليرغم اطلاع‌رساني شهروندان سه روز بيش از احداث سقف كاملا شفاف است و مسئولان مرتبط بايد در اين راستا توضيحات مناسبي ارائه كنند.

رييس كميسيون خدمات شهري، محيط زيست و سلامت شوراي شهر با تاكيد بر اينكه در صورت اثبات تعلل بايد با متخلفان برخورد شود، افزود: اگر امروز با مصلحت‌انديشي بر اين تخلف چشم بپوشيم بايد تا پايان راه شورا بر تخلفات چشم پوشيد و وظيفه شورا رفاع از حقوق مردم و پاسخ به مطالبات قانوني شهروندان است.

محمدي اضافه كرد: طبق قانون پس از ساخت بناي غيرمجاز شهرداري موظف به قراردادن بلوك در مقابل بنا است كه اين امر تنها براي يك ساعت انجام گرفت و بايد براي شبهات اين موضوع پاسخ شفاف از مجموعه شهرداري بيان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: