• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3691-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

توزیع 1160 تن سویا در 218 مرغداری استان مرکزی

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه هزار و 160 تن سویا در قالب سهمیه سویا مصرفی مرغداری‌ها به استان اختصاص یافته است، گفت: نرخ این سهیمه به ازای هر کیلو سویا 2 هزار تومان است .

حمیدرضا اخوان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: این سهمیه 10 روز پیش به استان تخصیص یافته و طی سه روز گذشته در تعاونی‌های استان در حال توزیع است. از این مقدار 660 تن به مرغداری های گوشتی و مابقی به مرغداری های تخم گذار اختصاص یافته است .

وی ادامه داد: این مقدار سهمیه به مرغداری‌های دارای مجوز که جوجه ریزی آنها از 25 فروردین تا کنون بوده و اعلام نیاز برای دریافت سویا کرده‌اند، اختصاص یافته است. این سهمیه برای مصرف سه میلیون قطعه مرغ در استان خواهد بود .

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه سهمیه اختصاص یافته برای 160 مرغداری گوشتی و 58 مرغداری تخمگذار در استان است، گفت: دلیل بالا بودن سهمیه مرغداری‌های تخم گذار نسبت به مرغداری گوشتی، جوجه ریزی بالای آنهاست .

اخوان در ادامه گفت: استان مرکزی دارای 595 واحد مرغداری‌گوشتی و 85 واحد مرغداری تخمگذار است، دلیل اینکه این سهمیه به مابقی مرغداری‌ها اختصاص نیافته است، اینست که در این تاریخ جوجه ریزی نداشته‌اند و در دوره های بعدی که جوجه ریزی دارند در قالب سهمیه ماهانه به آنها اختصاص خواهد یافت .

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در پایان بیان کرد: نرخ این سهیمه به ازای هر کیلو سویا 2 هزار تومان است و فعالان این حوزه پس از واریز مبلغ به حساب تعاونی تا 48 ساعت فرصت دارند سهمیه خود را از تعاونی دریافت کنند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: