• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

کلانتری عنوان کرد:

٢٦٣ طرح ملي زیست محیطی تعيين تكليف شد/سازمان بايد به سرعت اصلاح شود

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: ٢٦٣ طرح ملي به ارزش ٢٦ ميليارد و ٧٠٠ ميليون تومان تعيين تكليف شد .

به  گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دكتر عيسي كلانتري در بدو ورود به استان مركزي با حضور در اداره كل محيط زيست استان در جمع پرسنل محيط زيست بيان كرد: سازمان محيط زيست با وجود ١٥ هزار پست سازماني تنها داراي پنج هزار و ٨٠٠ نفر پرسنل است و قطعا احساس كمبود نیرو در این سازمان وجود دارد .

وي با بيان اينكه اين تعداد با احتساب تعداد محيط بانان سطح كشور است، گفت: قطعا كمبود نيرو وجود دارد، اما مي توان با اين تعداد پرسنل مدارا كرد و بحث برون سپاري مسئوليت نيز در اين راستا مطرح است و امكان استفاده از ظرفيت دانشگاه ها با هزينه كمتر نیز مهيا شده است .

كلانتري تصريح كرد:  چابك بودن دستگاه ها كارايي را ارتقا مي بخشد و با اينكه پست هاي خالي در سازمان و ادارات كل شهرستان وجود دارد، اما امكان فعاليت نیز وجود دارد و رويكرد اصلي ما در حوزه فعاليت ها كارايي است .

وي با تاكيد بر اينكه از نظر كارايي و توان علمي تفاوتي بين تهران و استان ها نيست، افزود: بروكراسي و روابط و ضوابط كاري که در سازمان وجود داشت هيچ گونه هماهنگي با من نداشت، بر همين اساس بحث تفويض اختيارات به استان ها اجرايي شد و بواسطه اين تفويض اختیار، استان ها بايد پاسخگو و مسئوليت پذير باشند .

رييس سازمان محيط زيست كشور بيان كرد: به دنبال كوچك سازي سازمان هستيم و شهرستان ها نيز در حد نياز بزرگ خواهند شد .

وي با اشاره به اينكه استان ها خود بايد شهر و استان را مديريت كنند، بيان كرد: اينكه استان ها براي رفع مشكلات چشم به تهران داشته باشند نشانگر عقب ماندگي است. هر استان بايد موظف به پيگيري، رفع مشکل و پاسخگويی مشكلات و مسائل زيست محيطي خود باشد .

كلانتري بيان كرد: ٢٦٣ طرح ملي با ارزش سرمايه گذاري ٢٦ ميليارد و ٧٠٠ ميليون تومان و اشتغالزايي ١٧٦ هزار شغل تخصصي بين ١٢ تا يك سال در سازمان معطل مانده بود كه با تفويض اختيارات و سرعت بخشي به امور تعيين تكليف شدند، در واقع رويكرد جديد چرخ سازمان را به حركت انداخت .

وي با تاكيد بر اينكه سازمان محيط زيست بايد به سرعت خود را اصلاح كند و پرسشگر و پاسخگو باشد، گفت: ما مسئول افزايش سطح آگاهي عمومي جامعه هستيم. با پنج هزار و ٨٠٠ نفر پرسنل و نيرو نمي توان به تنهايي اثرگذار ببود پس بايد در امر هدايت و آموزش پيش قراول باشیم. تفكرات جديدي در سازمان شكل گرفته و ابتكار عمل را در اختيار استان ها گذاشته ايم. كمبود نيروها قابل پذيرش است، اما بايد ٨٠ ميليون ايراني در امر حفاظت محيط زيست دخيل باشند و از ظرفيت دانشگاه ها استفاده شود .

كلانتري با اشاره به امكانات محدود سازمان گفت: بودجه سالانه سازمان محيط زيست كشور برابر با ٩٠٠ ميليارد تومان است اين در حالي است كه بودجه يك منطقه از شهرداري تهران برابر با ٢٠ هزار ميليارد تومان است. بر این اساس در شرايط موجود باید اثربخشي لازم را داشت و نبايد با بهانه تراشي انجام وظايف را مختل كرد. بايد نسبت به انجام وظايف محوله تلاشي موثر و متعهدانه داشت و كار مردم را بر زمين باقي نگذاشت .

وي با اشاره به كمبود نيروهاي محيط بان در سطح كشور اظهار كرد: قطعا بايد تعداد محيط بانان تقويت شود چراكه سوءاستفاده گران به هرحال وجود دارند و از طرفي بايد تغييري در متوسط حقوق آنها ايجاد كرد، آنها در حال حاضر در قبال حدود ٣٦٠ ساعت كار ماهانه تنها يك ميليون و ٥٠٠ هزار تومان دريافتي دارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: