• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-8484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار عنوان کرد:

تدوین طرح جامع شهر اراک در گام های پایانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: تدوین طرح جامع شهر اراک در مراحل نهایی استانی است و بعد از تصویب در مراجع استانی که بالاترین آن شورای برنامه ریزی و توسعه استان است، به شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ارسال خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهدی زندیه وکیلی درخصوص چهارمین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان با اشاره به بررسی طرح مجموعه شهری اراک در این جلسه گفت: این طرح قبل از این کارگروه به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارجاع شده بود و ایراداتی را اعضای شورای توسعه به این طرح داشتند که در این جلسه مورد رسیدگی قرار گرفت .

وی افزود: بعضی از نقطه نظرات در طرح لحاظ شد و برخی ایرادات هم وارد نبود و مستندات مشاور و اداره کل راه و شهرسازی بعنوان دستگاه تهیه کننده طرح ، مورد قبول اعضا قرار گرفت و نهایتا طرح مجموعه شهری اراک در این کارگروه به تصویب نهایی رسید .

وی اظهار کرد: مورد بعدی که در این جلسه مطرح شد، طرح جامع شهر اراک بود که حدودا از سال 1391 در حال تهیه است، کارهای مقدماتی این طرح مثل عکسبرداری هوایی، برداشت وضع موجود و مستندات آن، تهیه طرح پیشنهادی و سایر اقدامات مورد نیاز طرح انجام شده است .

زندیه وکیلی اضافه کرد: در تهیه طرح جامع شهر اراک؛ مسائل مهمی مانند کاربری ها، شبکه معابر، توسعه آینده شهر و غیره را داریم که در 10 تا 15 سال آینده فصل الخطاب شهرسازی قرار خواهد گرفت و به همین دلیل حساسیت و دقت زیاد در تهیه طرح، ملاک ماست .

وی عنوان کرد: تا طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب شود، راه طولانی است و بعد از ابلاغ آن، قراردادی برای تهیه طرح تفصیلی منعقد می گردد و زمانی که طرح تفصیلی جدید تهیه و تصویب شد، جایگزین طرح تفصیلی قدیمی می‌شود در نتیجه تا تهیه طرح جامع جدید کماکان طرح قبلی ملاک عمل است و تا زمانی که طرح تفصیلی براساس طرح جامع جدید تهیه نشود، طبق طرح تفصیلی گذشته عمل می شود .

معاون عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به تصمیمات جلسات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی گفت: دیدگاه های بلند نظرانه‌ای در تصویب این طرح باید دیده شود، نظرات اعضا لحاظ می شود، دستگاه‌های خدماتی نظراتشان را می دهند، مشاوران در جریان دیدگاه ها و نظرات دستگاه‌ها قرار می گیرد تا طرح با توجه به شرایط و امکانات موجود در استان تهیه شود .

زندیه‌وکیلی به وضعیت سکونتگاه های غیر رسمی شهر اراک اشاره و عنوان کرد: تعدادی از نقاط حاشیه نشین در شهر اراک وجود دارد. همچنین یکی دو نقطه سکونتگاه غیر رسمی داریم که در محدوده نیستند که قرار شد مشاور این نقاط را بصورت ویژه بررسی و پیشنهادات خود را به کارگروه ارائه کند .

معاون عمرانی استان مرکزی اضافه کرد: 10 هکتار زمین در حریم شهر زاویه وجود دارد که سند آن به نام دولت است و قرار بر این شد که این زمین جهت کاشت درخت به شهرداری واگذار شود. شهرداری زاویه هم اعلام آمادگی کرده است که با استفاده از گونه‌های کم آب ‌بر، برای توسعه فضای سبز شهر، از این زمین استفاده کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: