• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-8684-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

حال هوای اراک نسبت به 5 سال اخیر بهتر است

استاندار مرکزی گفت: حال هوای اراک نسبت به 5 سال اخیر بهتر است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک که با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، بر توجه به دستاوردها تاکید کرد و گفت: همواره باید در کنار نقاط ضعف نقاط قوت دیده شود و خوشبختانه در دولت تدبیر و امید تاکنون اقدامات مثبتی به انجام رسیده است که نباید نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه بخشی از این اقدامات حاصل تلاش‌ها و نقد و پیشنهادات فعالان محیط زیست است افزود: امروز طبق آمار حال هوای اراک به نسبت 5 سال گذشته بهتر است و این امر حاصل تلاش مسئولان و پیگیری و مطالبه‌گری فعالان محیط زیست است و نباید تنها به نکات منفی تاکید داشت.

آقازاده تصریح کرد: کشور در مدیریت برداشت بی رویه از منابع طبیعی درگیر مشکل است، مردم ما به قدری منطقی و معقول هستند که خود می‌توانند مشکلات را حل کنند پس نباید چیزی بیان شود که به دستاویزی برای دشمن تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید در حوزه محیط زیست خوب عمل کرده است، عنوان کرد: طی یک سال اخیر نیز دکتر کلانتری به واسطه دانش و تجربه کاری خود اقدامات و تحولات مثبتی را در سازمان رقم زده است و امید است که در پایان دولت تدبیر و امید شاهد رفع بسیاری از چالش‌های زیست محیطی در کشور و استان مرکزی باشیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: استان مرکزی دارای تشکل‌های مردمی فعالی است که ریشه آنها بسیار عمیق و زبانزد کشور است و همین تلاش‌ها باعث بهبود وضعیت زیست محیطی استان شده است، البته اینکه شرکت آلومینیوم به تعهدات خود طبق زمان عمل نکرده است قابل قبول است اما در حال حاضر از 750 دیگ قدیمی تنها 60 دیگ باقی مانده است. منکر مشکلات و دغدغه‌ها نیستیم ولی با نگاهی به کارنامه 5 ساله دولت دکتر روحانی می‌توان قدم‌های مثبت را شاهد بود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه شهردار اراک با اشاره به اینکه 340 تن زباله در 126 هکتار از اراضی شهر اراک دفن می شود گفت: امید است تا پایان سال مدیریت درست برای پسماند شهر اعمال شود و برای زباله های صنعتی و عفونی نیز تصمیمات لازم در حال اتخاذ است.

داوود تاجران بیان کرد: طبق رایزنی انجام شده با سازمان شهرداری‌ها تصمیم بر این است با توجه به سابقه بازیافت در استان مرکزی شهر اراک به عنوان پایلوت مدیریت پسماند و بازیافت انتخاب شود و بودجه ها به صورت متمرکز و به منظور انجام اقدامی نمونه به اراک اختصاص یابد.

وی 50 درصد آلودگی شهر اراک را ناشی از آلاینده‌های متحرک دانست و گفت: با حمایت شورای شهر اراک 50 دستگاه اتوبوس پاک خریداری و با جذب راننده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تزریق می‌شوند. همچنین طرح مورد نیاز برای خرید هزار دستگاه موتور برقی و اختصاص 2 میلیون تومان یارانه خرید در حال آماده‌سازی است و خرید هزار دستگاه دوچرخه و عرضه به شهروندان با رقم 30 درصد کمتر از قیمت بازار در دستور کار قرار دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: