• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-10084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

اقدامات عمرانی در سکونتگاه های غیر رسمی استان مرکزی رضایت بخش نیست

معاون سیاسی استاندار مرکزی با اشاره به اهمیت رفع معضل حاشیه نشینی در کشور، گفت: اقدامات عمرانی در سکونتگاه های غیر رسمی استان تاکنون رضایت بخش نبوده است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فتح الله حقیقی در ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان با انتقاد از عملکرد ضعیف راه و شهرسازی در خصوص اقدامات عمرانی در سکونتگاه های غیر رسمی استان، گفت: گزارشی که در این جلسه توسط نماینده ادراه کل راه و شهرسازی استان در حوزه اقدامات عمرانی سکونتگاه های غیر رسمی ارائه شد، نشان می دهد هنوز کار ویژه که مد نظر مقام معظم رهبری برای کاهش آسیب های اجتماعی مد نظر بوده تاکنون انجام نشده است .

وی ادامه داد: اینکه چند عدد تیرآهن در زمینی کار گذاشته و به بهانه اینکه دو دستگاه با یکدیگر اختلاف دارند پروژه به حال خود رها شود، اقدام ویژه نیست، مقام معظم رهبری حاشیه نشینی را یکی از 5 آسیب اجتماعی مهم کشور بیان کردند و ما باید نسبت به رفع این معضل در استان اهتمام بیشتری نسبت به گذشته بورزیم .

حقیقی با بیان اینکه ستاد بازآفرینی شهری باید چشم و چراغ راه ما برای کاهش معضل حاشیه نشینی باشد، گفت: برای رفع آسیب های اجتماعی باید در قالب برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت اقدامات فوق العاده صورت گیرد و مهمتر از همه اهداف این حوزه در راستای یکدیگر باشند، تا از اثربخشی لازم در برنامه ها و فعالیت ها برخوردار باشیم .

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری مرکزی تاکید کرد: از ستاد بازآفرینی شهری انتظار می رود گام اساسی در پروژه های عمرانی سکونتگاه های غیر رسمی بردارد. همه استان های کشور موظف شده اند در سکونتگاه‌های غیر رسمی خود، پایگاه های اجتماعی را راه اندازی کنند و دستگاه ها در قالب برنامه های پیشگیرانه و اجتماع محور به مردم آن منطقه خدمات ارائه دهند .

حقیقی تصریح کرد: با محوریت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی مکان ها و ساختمان های ادارات استان که در سکونتگاه های غیر رسمی هستند و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند شناسایی شوند تا بر اساس قانون این مکان ها را در اختیار نمایندگان دستگاه ها برای ارائه خدمات پایگاه اجتماعی قرار دهیم .

حقیقی در پایان بیان کرد: در سال گذشته اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون تومان برای کاهش آسیب های اجتماعی استان مرکزی در اختیار 29 دستگاه استان قرار گرفت که از این اعتبار 1.5 میلیارد تومان از سوی وزارت کشور به خود وزارتخانه ها و سپس به دستگاه های استان تخصیص یافت و 1.2 میلیارد تومان هم از طریق دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در اختیار دستگاه های استان قرار گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: