• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-5284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رییس شورای شهر اراک گفت:

اتمام پروژه زائرسرای استان مرکزی در مشهد نیازمند حمایت مالی

 رییس شورای شهر اراک گفت: خوشبختانه روند پیشرفت پروژه زائرسرای استان مرکزی از سایر استان های کشور بهتر بوده، ولی این پروژه هنوز در محل بتن ریزی قرار دارد و کمک بیشتر برای اتمام این پروژه لازم است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، کاوه فلک افلاکی در صحن علنی شورای شهر اراک با اشاره به سفر اخیر استاندار مرکزی و فرمانداران به مشهد مقدس برای بازدید از محل زائرسرای استان مرکزی گفت: زائرسرای استان با مساحت 946 متر مربع و با زیر بنای 7 هزار و 189 در 13 طبقه احداث می شود.

فلک افلاکی با اشاره به اینکه این زائرسرا برای زیارت اقشار کم درآمد استان در حال ساخت است، گفت: ظرفیت اقامتی زائرسرای استان مرکزی 492 نفر است. شروع این پروژه در مردادماه 94 در بلوار شهید مفتح مشهد مقدس بوده است .

رئیس شورای شهر اراک تصریح کرد: شورای شهر اراک مصوبه ای دارد که ماهیانه 50 میلیون تومان به حساب موسسه بنیاد زائر استان واریز می کند.

به گزارش ایسنا، سعید نادری عضو شورای شهر اراک در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه شورای شهر با کلیات خرید دوچرخه در سال قبل موافقت کرده است، گفت: قرار بود شهرداری برنامه مالی و جزئیات خرید دوچرخه را به شورای شهر گزارش دهد و سپس شورا بررسی های لازم برای خرید دوچرخه را انجام دهد. متاسفانه این اقدام تاکنون توسط شهرداری اراک صورت نگرفته است و حتی شهرداری مناقصه ای را برای خرید دوچرخه گذاشته است .

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت مالی شهرداری اراک به نظر بنده خرید دوچرخه در اولویت های شورا نیست، به دلیل اینکه شهر اراک دارای اولویت های مهمتر از خرید دوچرخه است که باید در اسرع وقت به این اولویت ها پرداخته شود .

به گزارش ایسنا، مرتضی سورانه نیز با اشاره به اینکه مسیر دوچرخه سواری از سنجان آغاز و تا میدان بسیج ادامه دارد، گفت: این سوال مطرح می شود که مسیر دوچرخه سواری در شهر اراک با کدام هدف قرار است، عملیاتی شود؟ یک کار فانتزی انجام می شود و سپس عنوان می کنیم مسیر دوچرخه سواری در اراک ایجاد شده است یا تاثیری در کاهش آلودگی هوا اراک، کاهش ترافیک و غیره دارد؟ باید مسیر دوچرخه سواری اراک بر اساس این اولویت ها در مرکز شهر ایجاد شود .

به گزارش ایسنا، پیمان رشیدی نیز در ادامه این جلسه گفت: ایجاد مسیر دوچرخه سواری در اراک یکی از وظایف شهرداری است که باید آن را عملیاتی کند، اما شهر اراک دارای اولویت های نیمه تمامی است که هر چه زودتر باید به پایان رسد و زمانی که شورا درگیر برنامه ریزی برای این مسئله است که چگونه وام دریافت کند تا شهرداری بتواند حقوق معوقه کارکنان خود را پرداخت کند، به نظر بنده منطقی نمی رسد که هزینه بالایی را برای خرید دوچرخه بدهیم .

وی بیان کرد: هر چند بنده مخالف خرید دوچرخه توسط شهرداری اراک هستم، ولی اگر قرار است خرید دوچرخه ای صورت گیرد، به جای خرید دوچرخه از شرکت های دیگر استان ها از عرضه کنندگان دوچرخه در استان مرکزی این خرید انجام گیرد .

به گزارش ایسنا، فرزانه رحمتی نیز در این جلسه گفت: در کمیسیون بودجه شورا مصوب شده بود در جهت حمایت از کالای ایرانی دوچرخه ها از تولید کنندگان داخلی خریداری شود، ولی شرکت هایی که قرار است شهرداری از آنها دوچرخه خریداری کند، وارد کننده دوچرخه های خارجی هستند .

وی ادامه داد: از کل پروژه ایجاد مسیر دوچرخه سواری در اراک که 10 کیلومتر است، تا کنون بیش از دو کیلومتر انجام نشده است، توصیه شورا این است که اول زیر ساخت های اصلی برای ایجاد مسیر دوچرخه سواری انجام شود، سپس در مورد خرید دوچرخه و موتور برقی بحث و تبادل نظر شود .

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: