• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1591-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

حسینی: برخی آمارها استان را از اخذ اعتبارات ملی بیشتر محروم می کند

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اخذ اعتبارات ملی بیشتر توسط استان گفت: گاهی اوقات مدیران کل آمارهایی را به تهران ارسال می‌کنند که این آمارها موجب محرومیت ما از رسیدن به شاخص‌های اصلی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد حسینی در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، در خصوص برنامه جامع سلامت گفت: ما خوب صحبت می‌کنیم و خوب ضرورت‌ها را معرفی می‌کنیم ولی با آنچه که در متن آمده و باید به آن عمل کنیم فاصله داریم. بین آنچه که در برنامه به صورت مدون وجود دارد و ما می‌خواهیم مصوب کنیم فاصله‌ زیادی وجود دارد.

وی افزود: برنامه جامع سلامت از دو بعد دارای مشکل است. یکی اینکه زمان اجرا ندارد و دیگر این که اگر کسی آن را انجام نداد، چه برخوردی با او می‌شود. چراکه اگر کسی در این بین به وظیفه خود عمل نکند، کار پیش نمی‌رود و در نهایت به هدف گذاری اولیه نمی رسیم.

وی در رابطه با آبرسانی و آبیاری تحت فشار نیز خاطرنشان کرد: حکم قانون این است که سازمان برنامه و بودجه مکلف است کل اعتبارات مربوط به این دو بند را که از صندوق توسعه ملی می گیرد، را در سه ماهه اول سال به طور کامل تخصیص بدهد. اگر تخصیص انجام نشده است، این موضوع را به ما انتقال دهید تا نظارت و پیگیری در این خصوص را انجام دهیم چراکه هدف از این قانون این بود که با این پول در سه ماه اول سال یک اقدام عملیاتی صورت بگیرد نه این که پول را بگیرند و آخر سال تخصیص بدهند. لذا این سه ماهه حکم قانون است و باید اجرایی شود.

وی در خصوص اخذ اعتبارات ملی بیشتر، اظهار کرد: مهمترین نکته‌ای که باید در این رابطه بگویم تاکید بر تفییر شاخص‌هاست. مسئولانی که در مرکز حضور دارند، بر اساس آمار و اطلاعاتی که شما به آنها می‌دهید شاخص‌هایی را در مورد استان مد نظر قرار می‌دهند که ما بر اساس آن شاخص‌ها از متوسط کشور بالاتریم و بر این اساس از گرفتن اعتبارات ملی محروم می‌شویم. گاهی اوقات مدیران کل آمارهایی را به تهران ارسال می‌کنند که این آمارها موجب محرومیت ما از رسیدن به شاخص‌های اصلی می‌شود.

محمد حسینی در پایان خاطر نشان کرد: در حوزه آبرسانی و آبیاری تحت فشار، اگر جهاد کشاورزی و آبفای روستایی سهم خود را به طور کامل نگرفته‌اند، اطلاع بدهند ما هم حمایت می‌کنیم تا سریعتر این مشکل حل شود تا در زمان پیک مصرف آب در فصل تابستان با بحران آب و سایر مسائل مواجه نشویم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: