• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3291-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

توقف پروژه خط انتقال آب به شهرک صنعتی ایبک‌آباد با انصراف پیمانکار
راندمان تصفیه‌خانه شهرک راضی‌کننده است

مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی استان مرکزی گفت: با افزایش هزینه‌های پروژه پیمانکار اجرای طرح انتقال آب به شهرک صنعتی ایبک‌آباد از ادامه کار انصراف داد و بر همین اساس کار تکمیل پروژه به پیمانکار دیگر سپرده شده است.

مصطفی آمره‌ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی شهرک صنعتی ایبک‌آباد کمبود آب و تکمیل پروژه خط انتقال آب به شهرک با ظرفیت 150 لیتر بر ثانیه بوده است که در بازدید استاندار مرکزی بر تکمیل این خط تا پایان بهار تاکید شد، افزود: متاسفانه خط انتقال آب تا این لحظه به پایان نرسیده است چراکه پیمانکار انتخاب شده در سال گذشته با توجه به طولانی شدن مسیریابی و مراحل اخذ مجوزهای انتقال حاضر نشد با قیمت‌های سال گذشته پروژه را اجرایی کند به همین از کار انصراف داد و پیمانکار جدید انتخاب شد.

وی با اشاره به نشست با کشاورزان و تصمیم اتخاذ شده جهت انتقال بخشی از پسآب تصفیه‌خانه شهرک صنعتی ایبک‌آباد به اراضی فراهان بیان کرد: تصمیم بر این است که خط انتقال آب به شهرک و همچنین انتقال پسآب به اراضی کشاورزی فراهان به طور همزمان انجام شود که بر همین اساس طراحی‌های پروژه در حال تغییر است، پیمانکار انتخاب شده و کار در حال پیگیری است.

آمره‌ با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را برای تسریع در اجرای پروژه به کار گرفته‌ایم، اما مسلما اجرای پروژه‌های بزرگ این چنینی ممکن است درگیر برخی مشکلات شود و نمی‌توان زمان مشخصی برای اجرا، تکمیل و بهر‌ه‌برداری ارائه کرد، گفت: برای این پروژه بیش از سه میلیارد تومان برآورد هزینه‌ شده است که البته این رقم تنها به منظور اجرای پروژه انتقال آب نیست بلکه بخشی از فاز اول پروژه نیز دارای مشکلاتی است که برای رفع آن نیز اقداماتی مدنظر است.

وی کل پروژه در نظر گرفته شده اعم از پروژه انتقال آب به شهرک صنعتی ایبک‌آباد و انتقال پسآب به اراضی کشاورزی فراهان را حدود 20 کیلومتر عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی استان مرکزی در خصوص وضعیت پسآب تصفیه‌خانه این شهرک صنعتی تصریح کرد: پسآب‌های واحدهای الکل‌سازی پسآب ویژه‌ای قلمداد می‌شود و هنوز تصفیه‌خانه‌ای برای تصفیه خروجی این واحدها در کشور احداث نشده است و برای اولین بار احداث تصفیه‌خانه‌ای به این منظور در کشور در دستور کار قرار گرفته است.

آمره‌ افزود: مسلما تصفیه‌خانه فعلی شهرک صنعتی ایبک‌آباد نیازمند انجام اقدامات تکمیلی است تا به مرحله استاندارد نهایی برسد، اما درحال حاضر راندمان خوبی از تصفیه‌خانه شاهدیم، عملکرد آن رضایت‌بخش است و تلاش داریم که این استانداردسازی به سرعت انجام شود تا پسآبی که در حال‌حاضر استفاده نمی‌شود در آینده حداقل در فضای سبز کاربرد داشته باشد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: