• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3591-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رییس صنعت و معدن استان مرکزی:

نگرانی درخصوص تامین کالاهای اساسی و استراتژیک مردم وجود ندارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی با بیان اینکه تلاش می کنیم دست دلالان و سودجویان را از بازار کوتاه کنیم، گفت: هیچ نگرانی و دغدغه ای در خصوص تامین نیازهای استراتژیک و اساسی مردم وجود ندارد .

به گزارش ایسنا،  منطقه مرکزی،  محمدرضا حاجی پور در این جلسه گفت: با توجه به سیاستی که در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح شده است، مقرر شد که این ستاد در استان مرکزی به ریاست استاندار و دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود تا بتوانیم نسبت به تشکیل جلسات هفتگی این ستاد در استان اقدام کنیم، بر این اساس امروز اولین جلسه ستاد تنظیم بازار استان پس از ابلاغ مصوبه با حضور استاندار تشکیل شد .

وی در خصوص مباحث مطرح شده در این جلسه نیز گفت: موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد در خصوص اعتراضات و درخواست های واحدهای صنفی از دولت برای تامین اقلام مورد نیازشان بود .

وی در ادامه گفت: با توجه به سیاست هایی که در سیستم تنظیم بازار کشور مطرح شده است، پرداخت ارز 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی، استراتژیک و دارویی توسط خود دولت در حال انجام است.  بنابراین هیچ دغدغه و نگرانی در قبال تامین کالاهای اساسی و استراتژیک مردم وجود ندارد .

حاجی پور افزود: برای تامین برنج، روغن و محصولات دامی و کشاورزی عملا اقدامات خوب و مناسبی صورت گرفته است که عوامل توزیع این اقلام هم در سطح استان در حال فعالیت هستند .

وی در بخشی از سخنانش به اعتراضات صنف کامیونداران پرداخت و گفت: در این جلسه مباحثی هم در خصوص انتظارات اتحادیه کامیونداران مطرح شد که مقرر شد، در طول هفته جاری جلسه ای با آنان داشته باشیم و بتوانیم مباحث و مشکلاتی که در این جلسه مطرح خواهد شد را با پیگیری هایی که توسط ستاد تنظیم بازار انجام می شود، تا حدودی حل کنیم .

حاجی پور در خصوص زمان تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار اضهار کرد: جلسات ستاد تنظیم بازار به صورت هفتگی در استانداری تشکیل خواهد شد و امید است که با تلاش های ستاد شاهد کاهش دغدغه های مردم در حوزه بازار باشیم .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی پیرامون نظارت بر قیمت ها نیر خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهمی که مطرح است، بحث نظارت های دقیق تر در حوزه سازمان صنعت،  معدن و تجارت است که بر این اساس در ماه های اخیر به صورت مستمر رصد بازار را در دستور کار داشته ایم. همچنین کارشناسان بازرسی ما به صورت دقیق در حال بازرسی هستند و هر جایی که بحث گرانفروشی و احتکار مشاهده شود، برخوردهای قانونی توسط سازمان صنعت،  معدن و تجارت و همچنین اداره کل تعزیرات حکومتی صورت خواهد گرفت.

حاجی پور افزود: اميدوار هستیم با توجه به شرایطی که بر کشور حاکم است بتوانیم دغدغه های مردم را روز به روز کاهش دهیم وبتوانیم با تامین نیازهای آنها دست دلالان و سودجویان را کوتاه کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: