• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3991-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

نفت و گاز استان مرکزی به سیستان و بلوچستان قاچاق می‌شود

معاون فنی و عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی گفت: طی سه ماه نخست سال جاری با افزایش میزان مصرف نفت و گاز در استان مرکزی متوجه انتقال و قاچاق سوخت به سیستان و بلوچستان قاچاق شدیم که اقدامات نظارتی به سرعت انجام شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسین نجمی در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی اقدامات نظارتی و پایشی شرکت در جهت مقابله با قاچاق را شامل سامانه تجارت آسان، پنجره واحد، مانیتورینگ نیروگاه‌ به صورت آنلاین و اجرای طرح پیمایشی با مشارکت وزارت راه، پایش جایگاه‌های سوخت و ... دانست.

وی میزان کشفیات سال گذشته در حوزه نفت سفید و نفت و گاز را به ترتیب 65 هزار و 400 لیتر و 55 هزار و 500 لیتر عنوان کرد که نسبت به میزان کشفیات سال 95 حدود 41 درصد کاهش آمار کشفیات به ثبت رسیده است.

نجمی بیان کرد: در جلسات بازرسی به 320 پرونده رسیدگی شده است که 16 میلیارد و 700 میلیون ریال غرامت در تعیین شد که از این میزان 7 میلیارد غرامت اخذ و هشت میلیون کارت سوخت نیز به تغزیرات جهت برخورد با خاطیان ارجاع شد.

وی با اشاره به افزایش مصرف نفت و گاز آزاد در استان مرکزی طی سه ماه اخیر عنوان کرد: با بررسی و پایش جایگاه‌ها مشخص شد که کامیون‌های حمل بار پتروشیمی شازند با پر کردن باک اضافی خود و انتقال به منطقه سیستان و بلوچستان اقدام به فروش سوخت با چندین برابر قیمت می‌کنند.

معاون فنی و عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی افزود: در این راستا گلوگاه‌های استان مرکزی مانند محور توره، کارچان و پارکینگ پتروشیمی رصد شد تا با بررسی باک اضافی کامیون‌ها جلوگیری از خروج نفت و گاز یورو4 از استان انجام شود.

نجمی پیشنهاد داد: برای جلوگیری از قاچاق سوخت و اجرای طرح‌های نظارتی می‌توان کارت سوخت نفت و گاز آزاد را در جایگاه‌ها حذف کرد و با پایان سهمیه تعیین شده، مصرف بیش از میزان و آزاد سوخت کامیون‌ها از طریق کارت فعلی انجام شود، البته قطعا با تک نرخی شدن نفت و گاز می‌توان بسیاری از مشکلات کنونی اعم از قاچاق سوخت را کاهش داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: