• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پنجمین نمایشگاه مد و لباس استان مرکزی آغاز به کار کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: پنجمین نمایشگاه مد و لباس استان مرکزی در فرهنگسرای آیینه اراک آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محسن شریفی، در حاشیه افتتاح جشنواره مد و لباس استان مرکزی گفت: پنجمین نمایشگاه مد و لباس ایرانی- اسلامی استان مرکزی در ادامه سلسله نمایشگاه‌های کشوری مد و لباس تحت نظارت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ اثر در این نمایشگاه شرکت کردند که هیات سه نفره داوران اعزامی از تهران این آثار را داوری کردند. تعدادی از آثار به بخش نمایشگاهی راه یافتند و تعدادی دیگر نیز به به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند که در اختتامیه جشنواره تجلیل خواهد شد.

شریفی در خصوص ویژگی لباس‌های به نمایش درآمده در این نمایشگاه گفت: مدل‌ها و طراحی‌های حاضر در این نمایشگاه شامل مدل‌های مجلسی، چادرهای اجتماعی، انواع مانتو، مانتوهای اجتماعی و مجلسی می‌شوند، اما در کنار طراحی بحث محتوایی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: طراحی لباس‌ها، طراحی با تکنیک‌های مختلف کامپیوتری، طراحی دستی و سبک‌های مختلف طراحی به منظور خروج از یکنواختی لباس‌ها و توجه به تنوع رنگی در این نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته است و تلاش شد که در این مسیر از المان‌ها و نقش و نگارهای ایرانی و داشته‌های سنتی بیشتر استفاده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: این نمایشگاه تا روز یکشنبه ۲۴ تیرماه، پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود و سپس در برخی از شهرهای استان که فضای نمایشگاهی مناسبی در اختیار دارند، دایر خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: