• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4091-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

طی سه ماه نخست سال جاری انجام شد:

مختومه شدن 192 فقره پرونده در تعزیرات حکومتی استان مرکزی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی گفت: طی سه ماه نخست سال جاری 192 فقره پرونده در تعزیزات حکومتی استان رسیدگی و مختومه شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سلیمان رزاقی در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی با اشاره به حوزه عملکردی این دستگاه در دو بخش شعب و اجرای احکام بیان کرد: در بحث قاچاق کالا 57 فقره از پرونده‌ موجود در شعب تعزیرات حکومتی در سال گذشته مربوط به سال 95 بوده است میزان پرونده‌های ورودی در سال 96 برابر با 992 فقره، پرونده‌های مختومه هزار و 3 فقره و تعداد پرونده‌های مانده برای سال 97 نیز 46 فقره بوده است که فعالیت‌ها نشان از عملکرد 101 درصدی این نهاد درسال گذشته دارد.

وی در خصوص روند رسیدگی به پرونده‌ها در سه ماهه نخست سال جاری گفت: در این بازه زمانی 213 فقره پرونده وارد و 192 پرونده نیز مختومه شده است و 67 پرونده نیز برای بررسی در ماه‌های آینده باقی مانده است و این روند نشان از عملکرد 90 درصدی تعزیرات طی سه ماهه نخست سال جاری است.

رزاقی در حوزه اجرای احکام تعزیرات حکومتی استان مرکزی در سال گذشته بیان کرد: تعداد پرونده‌های وارده و مختومه در سال گذشته به ترتیب 801 فقره و 758 فقره بوده است و 98 فقره پرونده نیز برای رسیدگی به سال 97 ارجاع شد و این روند حاکی از عملکرد 94 درصدی تعزیرات است.

وی میزان منابع ورودی به اجرای احکام را 142 میلیارد ریال و وصولی را 120 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: علاوه بر جزای نقدی وصول شده برای تعداد پرونده های رسیدگی شده 38 نفر نیز برای گذراندن دوران حبس خود به زندان انتقال یافتند که از این تعداد 24 نفر در خارج از استان مشغول گذران دوران حبس خود هستند.

مدیرکل تعزیزات حکومتی استان مرکزی در خصوص رسیدگی به پرونده‌های اجرای احکام بیان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری نیز 155 پرونده وارد و 158 پرونده مختومه شده است و رسیدگی به 95 پرونده نیز باقی مانده است و در این راستا عملکرد این بخش به 101 درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی با تاکید بر اینکه در بحث مبارزه باقاچاق کالا و ارز باید به فراخور شرایط استان مقابله انجام گیرد و نمی‌توان از نسخه واحدی در کشور تبعیت داشت، افزود: طی سال‌های اخیر مستمرا با قاچاق فرآورده‌های نفتی در استان مرکزی مواجه هستیم و در این راستا استان مرکزی جز 10 استان اول کشور در بحث قاچاق بوده است که با تاکید معاونت پیشگیری دادگستری استان طرح ضربتی در این راستا مدنظر است.

مجید طاعتی تصریح کرد: انبارهای موجود جهت نگهداری کالاهای قاچاق مکشوفه دارای مشکلاتی است و از سال گذشته نیز این مشکلات افزایش یافته است و این مشکلات باعث معطل ماندن کانتینرها در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی و گمرک شده و عدم صدور به موقع قبض انبار نیز اطاله دادرسی را منجر شده است.

وی با اشاره به وجود سه انبار در اراک (2 انبار استیجاری و یک انبار دولتی) گفت: استیجاری بودن انبارها و مشکلات در عدم پرداخت اجاره بهاد مشکلاتی جدی را ایجاد کرده است که باید به سرعت اقداماتی در این راستا صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: