• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

قانون ممنوعیت به کار بازنشستگان شامل جانبازان بالای 50 درصد یا فرزندان شهدا نمی‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس بنیادشهید و امورایثارگران گفت: در قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، جانبازان بالای 50 درصد و فرزندان شهدا مستثنی شده‌اند.

سعید عندلیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، بیان کرد: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در بخش دولتی ناظر بر این است که فردی که 30 الی 35 سال خدمت خود را در دستگاه اجرایی به پایان رسانده است و هم‌اکنون حقوق بازنشستگی دریافت می‌کند، امکان ادامه فعالیت در بخش دولتی را ندارد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون آمار دقیقی از تعداد جانبازان بازنشسته دارای شرایط  بکارگیری مجدد در دستگاه اجرایی را در اختیار ندارم، اما در قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، جانبازان بالای 50 درصد و فرزندان شهدا مستثنی شده‌اند.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: فرد بازنشسته‌ دارای 50 درصد جانبازی و یا فرزندان شهید با تقاضای اشتغال در دستگاه دولتی و نیاز دستگاه به خدمات آن فرد ممنوعیتی برای فعالیت و یا ادامه خدمت در ادارات دولتی را ندارد، اما دستگاه الزامی ندارد که بازنشسته جانباز بالای 50 درصد یا فرزند شهیدی که تخصص مورد نظر را ندارد، به‌کارگیری کند.

وی با بیان اینکه در کشور متقاضی استخدام در دستگاه‌های دولتی بالا است، گفت: به نظر من تکیه بر استخدام دولتی ریسمان باریکی است که پاره شدنی است و نمی‌توان به آن تکیه کرد. با توجه به بزرگ بودن دولت و مازاد بودن نیروهای انسانی دستگاه‌های دولتی، اینکه بخواهیم فقط تکیه بر جذب ایثارگران به بخش دولتی شود، امر نشدنی و محال است.

عندلیبی افزود: تب جذب در بخش دولتی و تصاحب میز تا کی باید ادامه پیدا کند؟ بخش دولتی ما دیگر ظرفیت این حجم جذب نیرو را ندارد.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان بیان کرد: باید تمام پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها بر توانمندسازی ایثارگران در بخش غیر دولتی متمرکز شود و با وام‌های خود اشتغالی، تعریف سازوکار کارآفرینی برای این افراد می‌توان توانمندسازی را محقق ساخت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: