• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2391-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

٦٢ هزار هكتار از اراضي كشاورزي استان مركزي تحت پوشش سامانه‌هاي نوين آبياري است

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان مركزي گفت: از ١٦٠ هزار هكتار اراضي استان مركزي تاكنون ٦٢ هزار هكتار به سيستم آبياري نوين مجهز شده است .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، مجيد آنجفي در جلسه ستاد آبياري با حضور عباس زارع مشاور وزير جهادكشاورزي و مجري توسعه سامانه‌هاي نوين آبياري بيان كرد: از ١٦٠ هزار هكتار سطوح كشاورزي استان مركزي با قابليت اجراي سيستم نوين آبياري تاكنون ٦٢ هزار هكتار معادل يك سوم سطح اراضي استان به اين سيستم مجهز شده است و در سال جاری برای توسعه سیستم در 5 هزار هکتار از اراضی استان هدفگذاری شده است.

وي با بيان اينكه براي اجراي این سيستم در ١٠٠ هزار هكتار اراضي و سطوح باقيمانده اقدامات قدري دشوار خواهد شد، علت دشواري كار را اجراي سيستم در اراضي خرد، مشاء و داراي مشكلات مالكيتي عنوان كرد .

آنجفي افزود: به منظور رفع چالش ها و موانع پيش رو توافقات درون استاني انجام شده است و با توجه به كارايي و اهداف مدنظر وزارت جهاد كشاورزي توسعه سيستم هاي ميكرو، قطره اي و زيرسطحي در حال انجام است .

وي با اشاره به مدل اجرايي سيستم نوين آبياري در استان مركزي كه حاصل نشست هاي تخصصي است، خروجي سيستم را با كمترين ميزان انحراف از اهداف وزارتخانه همراه دانست كه رضايتمندي بهره بردار را منجر شده‌است .

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان مركزي گفت: سازمان خود را درگير مباحث حقوقي نكرده است و روند نظارتي خود را به منظور تسريع در روند اجراي كار و اثربخشي اعتبارات دنبال مي‌كند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: