• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1187-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

با حضور معاون علمي و فناوري رياست جمهوري؛

خط توليد صنعتي فريزدرايرها در یکی از شرکت های دانش بنیان اراك افتتاح شد

خط توليد صنعتي فريزدرايرها در شركت تكوين آزمايش پارسه (توليدكننده تجهيزات و ماشين هاي خشك كننده انواع اقلام و كالاها) مستقر در شهرك صنعتي شماره يك اراك با حضور سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رياست جمهوري افتتاح شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سورنا ستاري در اين آيين بيان كرد: صنعت انتخاب شده در این شرکت بسيار پول ساز است و آينده صنعت كشور را متحول خواهد كرد .

وي با بيان اينكه در صنايع دارويي احتمال تحريم وجود دارد و فعاليت اين شركت در رفع مشكلات صنايع دارويي كشور موثر خواهد بود، افزود: فعاليت اين شركت در صنايع غذايي، ارزش افزوده بالايي را به همراه دارد و قطعا ضايعات محصولات كشاورزي را كاهش مي دهد .

ستاري بر لزوم ايجاد محيط هاي كسب و كار و پيشرفت براي شركت هاي دانش بنيان پيش از هر حمايت ديگري تاكيد كرد و گفت: بايد در این راستا از اساتيد جوان و دانشجويان نخبه و خلاق حمايت كرد .

وي با بیان اینکه در حال حاضر ٣ هزار و ٧٠٠ شركت دانش بنيان در كشور وجود دارد، تصريح كرد: به غير حوزه IT بيش از ٥٠٠ ميليون دلار صادرات محصولات این شرکت ها انجام شده و تصميم بر رساندن اين رقم به يك ميليارد دلار است .

ستاري با اشاره به اينكه ٧٠ درصد شركت هاي دانش بنيان كشور نوپا هستند و قانون مرتبط با شركت هاي دانش بنیان در حال اجراست. یکی از پايه هاي اصلي حمايت از این شرکت ها بحث معافيت از سربازي دانشجویان نخبگان و كارآفرينان است که دنبال مي شود و در اين راستا سالانه ٤ هزار معافيت سربازي صادر مي شود كه اين حمايت ها نسل جديدي از كارآفرينان را به جامعه تزريق مي كند.

به گزارش ايسنا؛ سیدعلی آقازاده استاندار مركزي نیز در اين آيين تصريح كرد: امروز در اولين روز تحريم هاي آمريكا عليه ايران شاهد افتتاح اين خط توليد هستيم كه مي تواند ايران را در مسير پيشرفت بيشتر قرار دهد و اين افتتاح پاسخ ايران به خصم و دشمني آمريكايي هاست .

به گزارش ايسنا؛ شركت تكوين آزمايش پارسه توليدكننده تجهيزات و ماشين هاي خشك كننده است و توليد اين ماشين آلات ٧٥ درصد صرفه جويي ارزي براي كشور به همراه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: